BIST 100 5.056,96 %0.5 Dolar 19,08 %0.12 Euro 20,62 %0.92 Altın Gram 1.195,72 %1.34 Brent Petrol 76,22 %1.64 Bitcoin 27.732,01 %1.05
Ankaraaz bulutlu18 °Caz bulutlu
,

Başarır: 30’a yakın sahte diplomalı bürokrat tespit ettik

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, katıldığı canlı yayında iktidar bünyesinde birçok sahte diplomalı isim olduğunu söyledi. "Bu benim iddiam değil, müfettişlerin, konuyla ilgili görevli kişilerin ulaştığı bilgiler" diyen Başarır, sahte diplomaya sahip siyasi isimleri perşembe günü açıklayacağını belirtti.

Başarır: 30’a yakın sahte diplomalı bürokrat tespit ettik

CHP Ali Mahir Başarır, TELE 1'de katıldığı bir canlı yayında "Cumhurbaşkanının diplomasını araştırırken, öyle bir diploma sayısına ulaştım ki, onlar da gerçek değil" diyerek ulaştığı sahte diplomalı isimleri açıklayacağını söyledi.

"Perşembe günü çok daha büyük bir skandalı çok daha büyük bir rezaleti açıklayacağım" diyen Başarır, devlet kademelerinde pek çok sahte diplomalı bürokrat bulunduğunu iddia etti.

Başarır, "Perşembe günü çok daha büyük bir skandalı çok daha büyük bir rezaleti açıklayacağım. Daha önce şunu söyleyeyim, bu ülkede sahte diplomalarla yüksek lisans doktora yapan bürokratları, milletvekillerini, bakan yardımcılarını açıklayacağım. Evraklarıyla belgeleriyle…" dedi.

'İSİM İSİM AÇIKLAYACAĞIM'

Gökmen Karadağ'ın araya girerek, "Bu, THK Üniversitesi, Ünsal Ban'la ilgili" demesi üzerine Başarır, "Evet, isim isim" yanıtını vererek, "İsim isim açıklayacağım. Hiç duymadığınız isimleri göreceksiniz. Meclis kürsüsünde açıklayacağım bunu... Bu ülkeyi bu hale getirmişler efendim. Bakın, bu tespiti de YÖK yapıyor. Ben yapmıyorum" ifadelerine yer verdi.

"HEPSİNİN HESABINI SORACAĞIZ"

İsimleri belgeleriyle birlikte açıklayacağını söyleyen Başarır, "Çok fazla, tek tek çıkartıyoruz, 30'a yakın ben buldum. 40-50'yi de bulacak gibi bu liste. Ben bu ülkenin cumhurbaşkanının diplomasını ararken, öyle bir diploma sayısına ulaştım ki, onlar da gerçek değil! Ben utanıyorum yahu. Bunların hepsinin hesabını soracağız biz. Bu iddiayı da ben ortaya koymuyorum. Bu konunun müfettişleri, bu konuyla ilgili görevli arkadaşlar tespit etmişler" dedi.

İlişkili Haberler

Manşetler