,

Bakan Soylu'nun avukatından açıklama: İddialar asılsız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun avukatı Uğur Kızılca müvekkilinin kişilik haklarının hedef alındığını iddia etti

Bakan Soylu'nun avukatından açıklama: İddialar asılsız

Bakan Soylu'nun avukatından açıklama: Müvekkilimin herhangi bir ticari faaliyeti ve şirket ortaklığı yok

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun avukatı Uğur Kızılca, müvekkilinin herhangi bir ticari faaliyetinin ve şirket ortaklığının bulunmadığını bildirdi.

Kızılca yaptığı yazılı açıklamada, bugün bir gazetenin köşe yazısında müvekkili ile ilgili tamamen algı oluşturmaya yönelik ve müvekkilinin kişilik haklarını hedef alan ifadelerin yer aldığını iddia etti.

Bu nedenle açıklama zorunluluğu doğduğunu belirten Kızılca, "Tüm hukuksal haklarımız saklı kalmak kaydıyla müvekkilimin herhangi bir ticari faaliyetinin ve şirket ortaklığının olmadığını kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız" ifadelerini kullandı.

iğdem Toker yazdı

Sözcü yazarı Çiğdem Toker bugünkü yazısında Soylu’nun kurucusu olduğu aile şirketi Engin Sigorta’nın "Türkiye Sigorta" acentesi olduğunu yazdı.

Toker, köşe yazısında Süleyman Soylu ve Engin Levent Soylu'nun 2021 başında ortak kurduğu Esigortan Sigorta Acentelik Hizmetleri A.Ş. şirketiyle ilgili şunları yazdı:

Toplam 100 bin TL sermayeyle kurulan Esigortan'ın, son yedi ayda tanınmış sigorta şirketlerinden ardı ardına aldığı acentelikler Ticaret Sicil Gazetesi'nde kayda geçmiş. Esigortan'ın aldığı son acentelik, kendisini “prim üretiminde sektör lideri” olarak tanımlayan şirketten gelmiş: Türkiye Sigorta A.Ş.

Türkiye Sigorta'nın Esigortan'ı “vekil tayin ettiğine ilişkin” karar, 10 Ağustos 2022 tarihli Ticaret Sicil Gazetesi'nde yayınlanmış.

Türkiye Sigorta'nın tanıtımı, Cumhurbaşkanlığı Sarayı kompleksindeki Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Adını gücünden alan Türkiye Sigorta'nın sigorta sektörümüzü küresel rekabette zirveye taşımasını ümit ediyorum” demişti.

Indepednent Türkçe, Sözcü, AA

İlişkili Haberler

Manşetler