,

Bahçeli'den Erdoğan'a seçim jesti: MHP o ilçede aday göstermeyecek

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a jest olarak "baba ocağı" Rize'nin Güneysu ilçesinde belediye başkan adayı göstermeme kararı aldı.

Bahçeli'den Erdoğan'a seçim jesti: MHP o ilçede aday göstermeyecek

Milliyetçi Hareket Partisi'nde (MHP) yerel seçim için aday adaylığı başvuruları bugün sona eriyor. Müracaatlar partinin hukukçuları tarafından inceleniyor. Aday listelerinin belirlenmesinde 14 ve 28 Mayıs seçim sonuçları analiz edilecek. Listeye son şeklini MHP lideri Devlet Bahçeli verecek.

Başvuru sürecinde Bahçeli, partililere Erdoğan'ın "baba ocağı" Rize'nin Güneysu ilçesi için yapılan belediye başkan aday adaylığı müracaatlarının alınmaması talimatını verdi.

Bu çerçevede Güneysu için başvuruları kabul etmeyen MHP, ilçeden belediye başkan adayı göstermeyecek.

ADAY ADAYLIĞI İÇİN ÜCRET ALINMADI

MHP'de aday adaylığı müracaatları için herhangi bir ücret alınmadı. Belediye başkanı adayı olmak isteyenler doğrudan MHP Genel Merkezine başvurdu.

İl genel meclisi ile belediye meclis üyelikleri için başvurular teşkilatlara yapıldı.

MHP'de Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız başkanlığında partinin hukukçularından oluşturulan komisyon adayların başvurularını titizlikle inceliyor.

HALKIN SEVDİĞİ KİŞİLER SEÇİME GİRECEK

Adayların belirlenmesinde 14 ve 28 Mayıs seçim sonuçları analiz edilecek. Toplumda karşılığı olan, halk tarafından sevilen kişilerle seçimlere girilecek.

Listeye son şeklini MHP Lideri Devlet Bahçeli verecek.

SEÇİM KAMPANYALARI BAŞLADI

MHP'de yerel seçim kampanyası hazırlıkları da hız kazandı. Daha önce 11 şehirde 81 ili kapsayan bölge toplantıları düzenlendi. Son olarak da "Birliğin Gücü" ve "Türkiye İçin Canla Başla" temalarıyla çalışma başlatıldı.

Sahada ve sosyal medyada, seçmene yerel yönetimlerle merkezi yönetim arasındaki uyumun önemi anlatılıyor.

Kaynak : Anadolu Ajansı

İlişkili Haberler

Manşetler