BIST 4.948,99 %-0.53 Dolar 19,04 %0.08 Euro 20,53 %0.72 Gr. Altın 1.201,96 %0.64 Petrol 75,09 %1.75 Bitcoin 27.986,01 %0.57
İstanbulaçık17 °Caçık
,

Bahçeli: Tabipler Birliği kapatılmalı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bayram namazı sonrası yaptığı açıklamada Türk Tabipleri Birliği'ni hedef aldı.

Bahçeli: Tabipler Birliği kapatılmalı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kurban Bayramı namazının ardından Alparslan Türkeş'in kabrini ziyaret etti, ardından açıklamalarda bulundu.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve çeşitli meslek örgütlerinin sağlıkta şiddete karşı düzenlediği protestolara değinen Bahçeli, şunları söyledi: 

"En son olarak bir doktor kardeşimizin hayatını kaybetti, büyük bir üzüntü içinde olmamız gerekirken, sözde meslek grupları toplumsal kargaşa yaratmak ve siyasi iktidarı istifaya davet ederek, zillet ittifakının yandaşları gibi hareket etmişlerdir. Bunlar ülkemizin hayrına değildir.

Şehitlerimiz varken, Türkiye'de şiddetten yararlanarak, bunlarla ilgili toplumsal değerlendirmelere şiddeti nasıl önlememiz gerektiğine dair milletimizi aydınlatma çabaları varken, Türkiye'nin her yerinde 50-60 kişiyi geçmeyen kişilerle, polisimizle çatışmak kimsenin hakkı değildir." 

'TTB KAPATILMALIDIR'

Bahçeli, "3-5 ne idüğü belirsiz, kuruluşlarla bir yere varmak mümkün değildir. Her zaman söylüyorum; TTB kapatılmalıdır, hekim kardeşlerimiz yeni bir organizasyona gitmelidir. Bir avuç ne idüğü belirsiz doktor kılıklı anarşist ruhlu insanlardan mesleği kurtarmalıdır." ifadelerini kullandı.

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler