,

Babacan'dan canlı yayında 'Sayın FETÖ Sayın Gülen' ifadesi!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın, canlı yayında Muharrem İnce'nin kendisine yönelttiği FETÖ iddialarına cevap verirken kullandığı "Sayın FETÖ" ifadeleri sosyal medyada gündem oldu.

Babacan'dan canlı yayında 'Sayın FETÖ Sayın Gülen' ifadesi!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Halk TV'de Şirin Payzın'ın konuğu oldu.

Payzın, Babacan'a Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nın kendisine yönelik FETÖ iddialarını da sordu.

Babacan, İnce'nin iddialarını yalanlarken, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen hakkında tam tersine İnce'nin videoları olduğunu iddia etti.

"SAYIN FETÖ, SAYIN GÜLEN"

Babacan bu sırada, ifadeleri arasında "Sayın FETÖ, sayın Gülen" sözlerini kullanması dikkat çekti.

Babacan, "Bu FETÖ iddiaları, bunlar tamamen yalan. Yıllardır bu işin içinde olan biri olarak. Ve bütün bu 6'lı masa ve Millet İttifakı sürecinde olan insanlar olarak Sayın FETÖ'nün, sayın İnce'nin aklına acaba FETÖ şimdi mi geliyor? Ki sosyal medyada kendisi ile ilgili dolaşan bir sürü videolar var.

Yani sayın Gülen'le ilgili güzellemeler yaptığı bir sürü videolar var. 17 Aralık'tan sonra da videolar var. Şimdi FETÖ diye iftirada bulunuyor. İddiasını ispat edemeyene müfteri denir" diye konuştu.

İNCE'DEN TEPKİ: YALAN SÖYLÜYOR

NTV canlı yayınında Ahmed Arpat'ın sorularını yanıtlayan Muharrem İnce ise Babacan'ın sözlerine tepki gösterdi. İnce, "Arada arkadaşlar ilettiler. Bir kanalda Ali Babacan, Muharrem İnce 'Sayın Fethullah Gülen' dedi diyormuş. Yalan söylüyor, yalancı. Ben ilhamımı bir çift mavi gözden alırken, o ilhamını Fethullah Gülen'den alıyordu. Kadere bak ki, benim yasaklı olduğum bir kanalda, beni çıkaramıyorlar CHP korkusundan. Ali Babacan orada bana iftira atıyor, yalan söylüyor. Memleketin geldiği duruma bakın. Bu parlamentodan Memleket Partisi gereklidir. Cumhuriyetçiler, Atatürkçüler azınlık olmasın orada." ifadelerini kullandı.

 

İlişkili Haberler

Manşetler