,

Ayhan Bora Kaplan dosyası 'temizlenmiş' bir dosyadır

Gelecek Partili Sefer Üstün: Ayhan Bora Kaplan dosyası “temizlenmiş” bir dosyadır. “Hedef, mafyada kontrol altında olan büyüklerin önünü açmak”

Ayhan Bora Kaplan dosyası 'temizlenmiş' bir dosyadır

Eski AKP Genel Başkan Yardımcısı olan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, organize suç örgütü olduğu gerekçesiyle tutuklanan Ayhan Bora Kaplan dosyasıyla ilgili “Bu dosya, adamın eylemleri, ilişkileri açısından baktığımızda ‘temizlenmiş' bir dosyaya dönüştürülmüş” dedi.

Sözcü yazarı Saygı Öztürk’e konuşan Üstün, bu “temizlemenin” nedenlerini şöyle açıkladı:

“Hedef mafyada kontrol altında olan büyüklerin önünü açmak”

“Tüm çetelerin salınması, çete suçlarının ayyuka çıkması sonucu kamuoyunda tepki oluşmaya başladı. Yeni bakan geldi, bu olumsuzluklara karşı samimi mücadele ediyor görüntüsü veriliyor. Eski cumhuriyet başsavcısı, bu operasyonla eski bakan Süleyman Soylu'ya karşı bir gözdağı verildiğini söylüyor.

Dediği gibi gerçekten Süleyman Soylu'ya karşı bir gözdağı. Hatta bu eski bakanın devletten kazınacağını söylüyorlar. Bunu ben de güvenilir yerlerden duydum. Bu operasyon aslında ona sesini çıkarmaması için bir mesaj. Üçüncü mesaj ise organize suç örgütlerinin başındakiler genç, henüz kurumsallaşmamış, mafyatik yapı değil.

“’Mafyayla mücadele başladı' sözlerine aldanmayalım”

O yüzden acemilik yapıyorlar.  Tabi bu durumdan büyükler rahatsız oluyor. Amatörce olan şeyleri bitirmek ve eski sistem mafya düzeninin devam etmesini istiyorlar. Böyle, yeni yetmelerin çıkmasını istemiyorlar. Yani hedef, kontrol altında olan büyüklerin önünü açmak. Şimdi yapılanlar büyüklerin önünde mıntıka temizliğidir. Onun dışında ‘Aman aman memlekette şu var, bu var diye mafyayla mücadele başladı' sözlerine aldanmayalım.”

Yazının tamamını okumak için tıklayın.

Kaynak : Sözcü Gazetesi

İlişkili Haberler

Manşetler