,

Avcılar eski Belediye Başkanı tutuklandı

İstanbul Mali Polisi tarafından düzenlenen; “Örgütlü Olarak İhaleye Fesat Karıştırma” ve “Resmi Belgede Sahtecilik” operasyonu kapsamında gözaltına alınan ve aralarında Avcılar Eski Belediye Başkanı Handan Toprak Benli ile Avcılar Belediyesi’nde görevli 14 kişinin de bulunduğu 21 şüpheli adliyeye sevk edildi. Aralarında Benli ve yedi aktif belediye personelinin de yer aldığı 11 şüpheli tutuklandı.

Avcılar eski Belediye Başkanı tutuklandı

Sabah'tan Emir Somer'in haberine göre; Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında; örgütlü olarak 'İhaleye Fesat Karıştırma' ve 'Resmi Belgede Sahtecilik' suçlarından aralarında Avcılar Belediyesi görevlilerinin de bulunduğu 27 şüpheliye yönelik 1 Nisan 2022 tarihinde operasyon yapıldı. Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından İstanbul merkezli Ankara, Antalya, Tekirdağ ve Balıkesir'de yapılan eşzamanlı operasyonda 21 kişi gözaltına alındı. Avcılar eski Belediye Başkanı Handan Toprak'ın da aralarında bulunduğu 21 şüpheli emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Küçükçekmece Adalet Sarayı'na sevk edildi.

TUTUKLANDI

Avcılar eski Belediye Başkanı Handan Toprak'ın ve belediye çalışanlarının bulunduğu 11 kişi sulh ceza hakimliğine tutuklama talebiyle, 10 kişi de adli kontrole sevk edildi. Eski Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak ve aktif belediye personellerinden 11 kişi tutuklandı. Diğer 10 şüphelinin ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmalarına karar verildi

İlişkili Haberler

Manşetler