BIST 100 5.114,95 %3.13 Dolar 20,92 %0.58 Euro 22,61 %-0.26 Altın Gram 1.312,74 %0.73 Brent Petrol 76,12 %2.49 Bitcoin 27.146,98 %0.14
,

Arınç: Hüda Par Başkanı tertemiz vatanseverdir

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, seçimlerde Cumhur İttifakı'nı destekleme kararı alan HÜDA PAR'a yönelik muhalefet kanadından gelen eleştirilere sert tepki gösterdi.

Arınç: Hüda Par Başkanı tertemiz vatanseverdir

14 Mayıs'ta yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi öncesi, AK Parti Manisa İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Manisa Milletvekili Aday Tanıtım Töreni Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Sitesi Lale Salonu'nda yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Törene oğlu da Manisa'dan milletvekili adayı olan eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, eski Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Cumhur İttifakı'nın il başkanları, AK Partili belediye başkanları, eski milletvekilleri ve çok sayıda partili katıldı.

"HÜDA PAR'IN GENEL BAŞKANI TERTEMİZ VATANSEVERDİR"

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Cumhur İttifakı'nı destekleyen HÜDA PAR'a tepki gösterenlere sert sözlerle yüklendi. HÜDA PAR'ın genel başkanlarının eski dostları olduğunu belirten Arınç, şunları söyledi: "Hüdapar'ın genel başkanı ve yanındaki arkadaşları da bizim eksi dostlarımızdır. Yani biz Refah Partisi'ndeyken beraber çalıştığımız arkadaşlarımızdır. Medyada orada burada yapılan dedikodulara kulak asmayın onlar bu memleketin tertemiz vatansever evlatlarıdır."

"ONA BUNA KIZARAK YOLDAN ÇIKMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL"

"Biz başka bir yere gidemeyiz." diyerek konuşmasına devam eden Arınç, AK Parti'den ayrıldıktan sonra Deva Partisi'ni kuran Ali Babacan'ı hedef aldı. Babacan'ın, "Ekonomiyi ben düzelttim, 6 sıfırı ben attım" açıklamasına tepki gösteren Arınç, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Başka diyarlarda bulunamayız. AK Parti bizim evimiz, AK Parti bizim memleketimiz, AK Parti bizim inancımız ve davamız. Bu ülkeye hayır adına ne yapıldıysa o parti yaptı. Ona buna kızarak yoldan çıkmamız mümkün değil. Biz vefalı ve sadakatli olmaya mecburuz. O yüzden geliyorum AK Parti toplantısında konuşuyorum.

"YANLIŞ YAPTIKLARINI BAŞTAN BERİ SÖYLÜYORUM"

Onlar gittiler. Gittiler ne oldu. Yüzde 1'leri bile bulamazken birilerinin ittifaklarına dahil oldular. Şimdi oralarda birkaç milletvekili çıkarmak için çalışıyorlar. Biz 373 milletvekili görmüş bir parti iken şimdi sadece '7 milletvekilim olsun', '5 milletvekilim olsun' demenin hiçbir alemi yok. Yanlış yaptıklarını baştan beri söylüyorum.

"SEN O KABİNEDE SADECE BAKANDIN"

Onlarla eskiden birlikte çalıştık. 'Türkiye'de en başarılı ekonomi işini ben yaptım. Türkiye benim yüzümden bu başarıyı kazandı' diyen birisine ben aynı hükümette 7 sene hükümet sözcülüğü yapmış, başbakan yardımcılığı yapmış biri olarak şunu söylüyorum: Sen o kabinede sadece bakandın. Başımızda bir başbakan vardı ve bütün işleri o yaptı.

"BEN ŞAHİDİYİM"

Ben şahidim. Ben hükümet sözcüsü olarak yanında oturuyorum ve her şeyi not alıyorum. Çıkınca Bakanlar Kurulu açıklaması yapmam gerekiyor. Onun 'evet' demediği hiçbir şey yapılmamıştır. Onun 'hayır' dediği bir şey belki 6 ay, belki 8 ay sonra ısrar üzerine bir şekilde yapılmıştır. Ben şahidiyim.

"TAYYİP BEY SÖYLEMESE SEN YAPAMAZDIN"

İşte 'Paradan sıfır attım, onu yaptım, bunu tuttum' da falan, kardeşim Tayyip Bey söylemese sen yapamazdın. O istemese yapamazdın. Sen iyi bir yönetici olmuşsundur, beraber çalıştığın arkadaşlardan istifade etmişsindir. Bunların hepsini kabul ediyorum ama bu ifadelerle karşımıza çıkma. O yüzden ana gövdeden ayrılan, kökten ayrılanların geleceği yoktur."

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler