BIST 4.975,47 %-3.13 Dolar 18,99 %0 Euro 20,39 %0.51 Gr. Altın 1.206,34 %0.82 Petrol 72,69 %-0.4 Bitcoin 27.575,99 %0.08
İstanbulaçık11 °Caçık
,

Altılı Masa'dan yeni hamle geliyor

İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale, Altılı Masa'nın yeni hamlesini açıkladı. Özlale Altılı masanın seçim beyannamesinin kasım ayı sonunda açıklanacağını söyledi.

Altılı Masa'dan yeni hamle geliyor

İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale, KRT'de yayınlanan programda gündeme ilişkin konuları değerlendirdi. Özlale, Altılı Masa'nın yeni hamlesini açıkladı. Altılı masanın seçim beyannamesinin ne zaman açıklanacağı konusuna değinen Özlale, Kasım ayı sonunu işaret etti.

Özlale'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

'SEÇİM BEYANNAMESİ KASIM AYI SONUNDA YAYINLANACAK'
“Altılı Masa’da genel başkanlar bir ortak çalışma grubu oluşturulmasına karar vermişti. Dış politikadan yargıya, ekonomiden milli güvenliğe kadar aklınıza gelebilecek her alanda altı partinin üzerinde anlaştığı bir seçim beyannamesi oluşturuluyor. O toplantının üçüncüsünü gerçekleştirdik. İYİ Parti’yi ben temsil ediyorum, çok değerli arkadaşlarım var, biz çok uyumlu bir seçim beyannamesini hazırlıyoruz. Kasım ayının sonuna kadar yetiştireceğiz.

'TÜRKİYE'NİN UFKUNU AÇACAK'
Hep bizden bekleniyordu ya, 'sizin çözüm önerileriniz nedir', 'iyi de bir hükümet programınız var mı?' diye… İşte Kasım ayının sonunda biz önümüzdeki yüzyılda Türkiye’nin ufkunu açacak bir seçim beyannamesini bir hükümet programını kamuoyuyla paylaşacağız. Bizi izleyenler müsterih olunuz, iyimser kalınız, çok güzel bir hükümet programıyla karşınıza çok yakın bir zamanda çıkacağız. Örneğin varlık fonunu kaldıracağız, enflasyonla mücadele programı uygulayacağız.

'EYLEM PLANINDA UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE DE VAR'
Aday önemli ama bazen medya ana noktayı kaçırıyor, Altılı Masa’nın en fazla vurguladığı konu 'parlamenter sisteme geçiş'. Bakın burada sefalet endeksiyle başladık, yargıda ne olduğu çok belli ve uyuşturucu meseleleri tartışılıyor. Yakında açıklanacak bu hükümet programında 'uyuşturucuyla mücadele' ile ilgili de bir eylem planı var. Dolayısıyla Altılı Masa’nın en önemli buluşma noktası bizi bu kötü yönetim sisteminden parlamenter sisteme geçirecek olan bir yol haritasının belirlenmesi. Bugün Erdoğan olmasın başka biri olsun, dünyanın en yeteneksiz, en kabiliyetli en toplumu kapsayıcı lideri bile olsa bu yönetim sistemi içinde çok kısa bir süre içinde bütün melekelerini kaybeder. O yüzden bizim burada ilk tartışmamız gereken şey bu yönetim sistemini terk edip, Türkiye’ye yakışan parlamenter sisteme nasıl geçeceğimiz.

'PARTİLER ARASINDA GÖRÜŞ AYRILIĞI YOK'
Aday konusu önemli ama adaydan çok daha önemli olan parlamenter sisteme geçiş sürecinde 6 partinin hazırlayacağı yol haritası. Bu konuda çok önemli bir gidişat var, partiler arasında görüş ayrılığı yok. Vatandaşlarımız iyimser olsunlar, bu ceberut yönetim anlayışının bitmesine 7-8 ay kaldı.”

milli gazete

İlişkili Haberler

Manşetler