BIST 100 8.500,52 %1.99 Dolar 27,45 %0.06 Euro 28,86 %-0.46 Altın Gram 1.617,70 %0.61 Brent Petrol 91,84 %-0.38 Bitcoin 28.322,98 %4.1
,

Akşener, kurşunlamadan Erdoğan'ı sorumlu tuttu

Yİ Parti Genel Başkanı Akşener ve İBB Başkanı İmamoğlu, kurşunlanan İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı önüne gitti. Açıklamalarda bulunan Akşener, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek, " Akşener’i korkutacak adam anasından doğmadı, korkmuyorum Recep Bey" dedi.

Akşener, kurşunlamadan Erdoğan'ı sorumlu tuttu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin İstanbul İl Başkanlığı'na düzenlenen silahlı saldırı sonrası açıklamalarda bulundu. Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen günlerde kendisine yönelik söylediği sözleri hatırlatarak, "Aziz milletim bu ucube sistemin devamı halinde bugün bize yarın size. Meral Akşener'i korkutacak adam daha anasından doğmadı. Korkmuyorum Recep Bey" dedi.

Konuyla ilgili İstanbul Valiliği'nden bir açıklama yapıldı. Açıklamada şöyle denildi:

"Bugün saat 11.00 sıralarında İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı görevlilerince Zeytinburnu İlçesi’nde bulunan İl Başkanlığı binasına mermi isabeti olduğu ihbar edilmiştir. 

Yapılan ihbar üzerine; ivedilikle İl Emniyet Müdürlüğü uzman ekipleri olay
yerine sevk edilerek, inceleme çalışmaları başlatılmıştır. Elde edilen ilk tespitlere göre, İl Başkanlığı binası ile yanındaki iş merkezi binasına mermi isabeti olduğu tespit edilmiştir. Konuyla ilgili tahkikat başlatılmıştır."

"BİNAMIZ İKİ YERDEN KURŞUNLANDI"

Olaya ilişkin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de bir açıklama yaptı. Parti binasının hem birinci hem de üçüncü kattan kurşunlandığını ifade eden Akşener, "Eski bir İçişleri Bakanı olarak konuşuyorum, binamız kurşunlanmıştır. Bana daha önceden 'Bu iyi günlerin.' dendi, lince uğradım. 'Sen bu işleri yanlış yapıyorsun.' dendi, evim basıldı." diye konuştu.

Akşener şöyle devam etti:

"Bu defa da 'Beni kendinle uğraşmaya mecbur bırakma.' denildi, bugün de partimizin il başkanlığı iki yerinden kurşunlandı. Türkiye bir kabile devleti olamaz. Seçime 1,5 ay kala siyasi partilerin korkutulmaya çalışılması kabul edilemez. Biz korkmayız ama bu seçmene yapılan bir hakarettir. Bu ucube sistemin devamı halinde bugün bize yarın size. Meral Akşener'i korkutacak adam daha anasının karnından doğmadı. Allah'tan başka kimseden korkuyorsam Allah beni kahretsin. Korkmuyorum Recep Bey."

 

Kaynak : NTV

İlişkili Haberler

Manşetler