,

Akşener kalp çarpıntısı nedeniyle özel Güven hastanesine kaldırıldı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener kalp çarpıntısı ve ritim bozukluğu nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Hastaneden yapılan açıklamada, “Yapılan tetkiklerde bir sorun tespit edilmemiştir” denildi.

Akşener kalp çarpıntısı nedeniyle özel Güven hastanesine kaldırıldı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kalp çarpıntısı sebebiyle akşam saatlerinde Kavaklıdere’deki Güven Hastanesi’ne kaldırıldı. TELE1 muhabiri Engin Açar, hastanenin önünden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in son durumuyla ilgili bilgi verdi. Açar, Akşener’in ritim bozukluğu nedeniyle müşahede altında tutulduğu, genel durumunun iyi olduğu ve hayati riskinin olmadığını söyledi. Açar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Akşener’i hastanede ziyaret ettiğini belirtti.

“YARIN TABURCU OLACAK”
İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Akşener’in durumuna ilişkin açıklama yaptı.

Zorlu açıklamada, “Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener bugün hafif bir çarpıntı şikayeti ile akşam saatlerinde Ankara Güven Hastanesi’ne intikal etmiş olup çok şükür yapılan tetkiklerinde bir sorun tespit edilmemiştir. Yarın taburcu olması planlanmaktadır. Milletimizin bilgilerine saygıyla sunarız” dedi.

“TÜM TETKİKLER YAPILDI”

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Turhan Çömez, hastane önünde gazetecilere açıklama yaptı.

Çömez, “Sayın genel başkan, genel merkezde toplantı esnasında bir çarpıntı hissettiğini söyledi. Hepiniz biliyorsunuz çok yoğun bir çalışma temposu içerisinde. Bu çarpıntı şikayeti üzerine, biz hastaneye gelmeyi uygun gördük. Acil bölümünde tetkikleri yapıldı. Bütün tetkikler tamamlandı. Gözlem amacıyla bu akşam hastanede tutulacak. Yarın taburcu edilmesi planlanıyor.”

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz da “Genel başkanımız Meral Akşener, bugün genel merkez çıkışında kalp çarpıntısı şikayeti nedeniyle Güven Hastanesine geldi. Röktörlerimiz bu konuyla ilgili gerekli tetkikleri yaptılar. Tetkikler sonucu, ciddi bir şey olmadığı konusunda bizi bilgilendirdiler. Kendisi bu akşam için hastanede kalacak” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NDAN ‘GEÇMİŞ OLSUN’ ZİYARETİ

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Akşener’e ‘geçmiş olsun’ ziyaretinde bulundu. Hastane önünde açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “Hekim arkadaşlar bilgi verdiler. Çok şükür şu an herhangi bir sorun yok. Umarım yarın sağlıklı bir şekilde hastaneden ayrılır, en büyük arzumuz da bu. Sayın Genel Başkan ve İYİ Parti’nin değerli yöneticilerine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Doktorlar dinlenmesi gerektiğini ifade ettiler” diye konuştu.

YAVAŞ’TAN AÇIKLAMA

Durumla ilgili Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da açıklamada bulundu. Yavaş, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Kalp çarpıntısı ritim bozukluğu sebebiyle hastaneye kaldırılan İYİ Parti Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener ‘e geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, acil şifalar diliyorum”

BABACAN VE DAVUTOĞLU’NDAN AÇIKLAMA

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da Akşener için ‘geçmiş olsun’ mesajı paylaştı.

Babacan, Twitter hesabından paylaştığı mesajında, “Kalp rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılan İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’e acil şifalar diliyorum. Meral Hanım’ın en kısa sürede sağlığına kavuşmasını temenni ediyorum” dedi.

Davutoğlu da yaptığı paylaşımda, “Rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’e acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

“SORUN TESPİT EDİLMEMİŞTİR”

Güven Hastanesi Akşener’in sağlık durumu hakkında açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Yapılan tetkiklerde bir sorun tespit edilmemiştir. Yarın taburcu olması planlanmaktadır”

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler