Gündem

Akşener, iktidarlarının ilk yılında atayacakları öğretmen sayısını açıkladı

İyi Parti genel başkanı Meral Akşener grup toplantısında yaptığı konuşmada "İktidarımızın ilk yılında, toplamda 250 bin öğretmenimizin atamasını yapacağız" dedi.

Eklenme : 23 Kasım 2022 Çarşamba 20:32 - Güncelleme : 23 Kasım 2022 Çarşamba 20:34


İyi Parti genel başkanı Meral Akşener grup toplantısında konuştu

Öğretmenlerin itibarını zedelemeyin diyen Akşener yaptığı konuşmada  "4+4+4 sistemine son verip, ilkokulu yeniden 5 yıl yapacağız, İktidarımızın ilk yılında, toplamda 250 bin öğretmenimizin atamasını yapacağız" dedi.

Akşner'in açıklamaları şu şekilde:

"Yarın, 24 Kasım Öğretmenler Günü… Yarın, bir günlüğüne öğretmenliğin kıymeti hatırlanacak. Öğretmenlik mesleğinin, onuru hatırlanacak. Öğretmenlerimizin, kalbimizdeki yeri hatırlanacak. Ama ertesi gün, bu aziz mesleğin kıymetini umursamayanlar, onurunu ayaklar altına alanlar ve kalbimizdeki yerini unutturmaya çalışanlar ucube yönetim anlayışlarına kaldıkları yerden devam edecekler. Öğretmenlerimizin, özlük haklarını çiğnemeye, devam edecekler. Onları, “Sözleşmeli, geçici, kadrolu” gibi sınıflara bölmeye devam edecekler.  Atanamayan öğretmenlerimizi öğrencilerine hasret bırakmaya, devam edecekler. Neden biliyor musunuz? Çünkü Cumhuriyetimize düşman olanlar öğretmenlerimize de düşmanlık ediyorlar. Çünkü Cumhuriyetimizin, başarısız olmasını isteyenler, öğretmenlerimizin de başarısız olmasını istiyorlar. Çünkü cumhuriyetimizin sunduğu imkânları, görmezden gelenler öğretmenlerimizin yaşadıkları acıları da görmezden geliyorlar. Çünkü biliyorlar ki bir öğretmen başarılı olursa; başarılı nesiller yetiştirir. Bir öğretmen huzurla çalışırsa fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştirir. Bir öğretmen, itibar görürse kendine güvenen, Cumhuriyet nesillerini yetiştirir. İşte bugün öğretmenlerimize yaşatılan, birçok acının altında ne yazık ki bu gerçek yatıyor. Bu yüzden, öğretmenlerimizin itibarını zedelemeyi, hayat koşullarını zorlaştırmayı ve umutlarını çalmayı kendilerine hak görüyorlar. Dertlerini dinlemiyor, duymuyor, görmüyorlar… Ama biliyorsunuz ki bizim İYİ Parti olarak, çok kıymetli bir görevimiz var. Milletimizin gerçeklerini, cümle aleme duyurmak gibi kutlu bir sorumluluğumuz var. İktidarın kurduğu eğri düzene, çomak sokmak gibi,  çok güzel bir huyumuz var.

Kaynak : Gazete Memur