Gündem

Akşener dışında Pençe-Kılıç'a destek veren muhalefet lideri yok

AK Parti Erzurum Milletvekili Aydemir, Pençe Kılıç Harekatı'na İYİ Parti lideri Akşener dışında hiçbir muhalefet partisi liderinin destek vermediğini söyleyerek tepki gösterdi.

Eklenme : 21 Kasım 2022 Pazartesi 14:54 - Güncelleme : 21 Kasım 2022 Pazartesi 14:55


AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, TSK'nın "Pençe-Kılıç Harekatı"na ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Aydemir, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener dışında, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) "Pençe-Kılıç Harekatı"na destek açıklaması yapan muhalefet lideri olmadığını söyledi.

"BİN BETER OLACAKLAR"
Aydemir, "Türkiye, oynayacağınız, aparat olarak kullanacağınız bir ülke değildir. Türkiye, büyük bir ülkedir. Türkiye, dünyada bir güç merkezidir. Bu mesajı veriyoruz. Bu milletle kimse aşık atmaya kalkmasın, kalkarsa gereği yapılır. İşte İstiklal Caddesi'nde bir bomba patlattılar, bedelini ağır ödediler. Bin beter olacaklar, daha beter bedel ödeyecekler." diye konuştu.

Muhalefete bir serzenişleri olduğunu ifade eden Aydemir, "Akşener dışında harekata destek açıklaması yapan muhalefetten bir isim yok. CHP'den, altılı masanın ortaklarından bir açıklama var mı; yok. Niye yok? Çünkü bunlar öyle bir yaklaşım sergiliyorlar ki; 'AK Parti gitsin de vatan yok olsun.' Hiç önemli değil onlar için. Böyle bir şey olabilir mi?" görüşünü paylaştı.

"DOSTA, DÜŞMANA MESAJ"
Baykar'ın kendi öz kaynaklarıyla milli ve özgün olarak geliştirdiği Türkiye'nin ilk insansız savaş uçağı Bayraktar Kızılelma'nın ilk Otomatik Taksi ve Koşu Testini başarıyla tamamladığını anımsatan Aydemir, "Bunlar, dosta, düşmana mesajdır. Dostlarımız iftihar ediyorlar, düşmanlar da dünyadaki nizamı bozmaya çalışırlarsa karşılarında Türk devletinin gücünü göreceklerdir." dedi.

Aydemir, 83 yaşında hayatını kaybeden gazeteci, yazar ve spor yorumcusu Hıncal Uluç'un ailesine, basın camiasına başsağlığı diledi.

Kaynak : Anadolu Ajansı