USD : 18,55 %0,28
EUR : 18,22 %0,00
ALTIN (Gr): 997,05 %0,93
BIST 100 : 3.140,19 %-0,22
BITCOIN : 19.548,54 %0,21
Petrol : 89,56 %1,21
Gündem

Ak Parti'li vekil: Vatandaş haklı... Asgari ücrete yeni bir zam yapılmalı

AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis, katıldığı yayında hayat pahalılığından şikayet eden vatandaşların haklı olduğunu belirterek asgari ücrette yıl ortasında bir düzeltme yapılması gerektiğini düşündüğünü söyledi. 

13 Nisan 2022 Çarşamba 10:07

Hülya Atçı Nergis, Kayseri'nin TV1 kanalında katıldığı Ramazan Sohbetleri programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"Henüz her ürüne rahat ulaşılamıyor"

Hayat pahalılığı ve yaşanan ekonomik krize ilişkin değerlendirmelerde bulunan AK Parti'li Nergis, "Pandemiden kaynaklı üretimde yaşanan sıkıntı ve sorunlar nedir? İşte haliyle vatandaş, üretim, tüketimi karşılamayınca fiyatlar yukarı çıktı. Böyle bir problem var. Yaz sezonu mutlaka pazardan bu yangın dinecek. Ürün bolluğu olunca mutlaka fiyatlar düşecek. Henüz her ürüne rahat ulaşılamıyor. Yurt dışına da ihracat yapılıyor. Biraz onun da etkisi var" dedi.

"Biz de bu ülkenin vatandaşıyız"

Yıl ortasında asgari ücrette bir iyileştirme yapılması yönündeki tartışmalara da değinen Nergis, şöyle konuştu:

Vatandaşımızın serzenişleri haklı buluyorum. Bu yangın her yerde var. Biz de bu ülkenin vatandaşıyız. Biz de bu yangını yaşayanlardanız. Etrafımızdakiler, işte kardeşlerimiz, ailemiz, geniş ailemiz… Herkes, onları takip ediyoruz. Onlardan geliyor. Biz de biliyoruz. Biz de bizzat tüketiciyiz İnşallah bunlar aşılacak. Bu hususta ben de asgari ücrette bir artış olması gerektiğini düşünüyorum. Sanım temmuz- ağustos gibi bakanımız ve hükümetimizde o yönde bir açıklama yaptı. Sanki ağustos gibi olabilir