,

AK Partili vekil adayı Mervan Gül: MHP'ye oy vermeyin

AK Partili milletvekili adayı Mervan Gül, Cumhur İttifakı'nın ortağı MHP’ye oy vermeme çağrısında bulundu. Gül, "Ben özellikle bunu söylemek istiyorum. Bazıları diyor ki 'Biz MHP'ye vereceğiz.' Bunu hiçbir zaman unutmayın MHP'ye giden her bir oy diğer partiye giden oydur" dedi.

AK Partili vekil adayı Mervan Gül: MHP'ye oy vermeyin

AK Parti Siirt birinci sıra milletvekili adayı Mervan Gül, Cumhur İttifakı'nın ortaklarından olan MHP’ye verilen her bir oyun diğer partilere giden bir oy olduğunu ifade etti.

'MHP'YE GİDEN HER BİR OY…'

Sözcü'den Evren Demirdaş'ın haberine göre; Baykan, ilçesine yapmış olduğu esnaf ziyaretinde açıklamalarda bulunan AK Partili vekil adayı Gül, “Ben özellikle bunu söylemek istiyorum. Bazıları diyor ki ‘Biz MHP’ye vereceğiz.’ Bunu hiçbir zaman unutmayın MHP’ye giden her bir oy diğer partiye giden oydur. Bunu herkes böyle bilsin. Gidiyorlar geziyorlar diyorlar ki ‘Yok zaten biz ittifakız.’ Yok kardeşim kusura bakmayın. MHP’ye giden her bir oy diğer partiye giden oydur. Bunu iyi bilin. Diğer bir şey de söyleyeyim, biz evimizde oturduğumuz zaman da bilin ki biz diğerlerine destek veriyoruz” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN İÇİN İSTİFASINI ETMİŞTİ

Mervan Gül, 2002 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasi yasak nedeniyle seçilememesi nedeniyle milletvekilliğinden istifa ederek 8 Mart 2003’te Siirt’te yapılan yenileme seçiminde Erdoğan’ın yolunu açmıştı.

KARAR

 

İlişkili Haberler

Manşetler