,

AK Parti'den Starbucks eylemiyle ilgili açıklama: Sessiz bir haykırıştı

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve İzmir milletvekili Eyyüp Kadir İnan, Starbucks'ta yapılan 'Yer kapatma' eylemi hakkında, "Sessiz bir haykırıştı" dedi.

AK Parti'den Starbucks eylemiyle ilgili açıklama: Sessiz bir haykırıştı

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve İzmir milletvekili Eyyüp Kadir İnan, Başkent Kulisi'nde Kanal7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet'in konuğu oldu.

İnan'ın açıklamalarından satır başları:

Türkiye'de AK Parti 10 milyon oy ile hikayeye başladı, şimdi 28 milyona yakın oy alıyoruz. İlk defa oy kullanacak seçmenler AK Parti'yi seçmiş ki oyumuz 28 milyona çıkmıştır. Gençler oy vermeseydi bu tarihi başarıya ulaşmamız mümkün olmazdı.

AK Parti her zaman gençlerden en fazla oyu alan parti oldu.

Bugün cumhuriyetimizin kazanımları üzerinden demokratik siyasi konuşuyoruz. AK Parti, Cumhuriyeti Cumhur'a indirdi. Milletimiz tam teşekkülü şekilde cumhuriyetimizle buluşmuş oldu.

GAZZE'DEKİ KATLİAM

Dün çok görkemli bir miting oldu. Biz bu vahşeti ortaya koyan İsrail terör devletini lanetliyoruz. Açıkçası yüzyılımızda bir çok soykırım gördük, İsrail tarihin en büyük soykırımını yapıyor. İşletmiş oldukları tüm savaş suçlarını da gerek hukuki gerek siyasi mücadelemizle hesabını soracağız. Dünyanın ne kadar ikiyüzlü olduğunu gördük. Bir an önce ateşkesin ilan edilmesi için dua ediyoruz.

STARBUCKS EYLEMİ

AK Parti Gençlik Kolları olarak bu vahşete sebep olanlara yönelik ve bu zulme ortak olanlara da tepki vermemiz gerekiyordu. Starbucks açıktan bu zulme destek verdi. Bugün AK Parti Gençlik Kolları'nın 1 buçuk milyon üyesi var. Starbucks'ın tüm şubelerinde yarım saatliğine 30 binin gencin katılımıyla eş zamanlı yer kapatma eylemi gerçekleştirdik. Bir tane arkadaşım bir münakaşaya vesile olmadan bu eylemi gerçekleştirdi. Sessiz bir haykırıştı.

ERDOĞAN'IN GAZZE MESAJLARI

Bugün Gazze'ye olan saldırı tüm İslam alemine yapılmış bir saldırı. Bugün Türkiye tüm tehdit unsurlarına karşı savunma stratejisi olan bir ülke. Egemenlik haklarımızı müdafaa ediyoruz. Elbette bu işin daha da ötesi var. Bugün Gazze'deki vahşet için en net duruş sergileyen lider Cumhurbaşkanımız. Biz nesilden nesile anlatarak bu zulmün hesabını soracağız. Bizim diğer ülkeler gibi İsrail'e gebe olduğumuz konular söz konusu değil. Biz Starbucks eylemi yaparken de özgür duruşumuzu ortaya koyduk.

YEREL SEÇİMLERE DOĞRU

AK Parti'nin en tecrübeli olduğu konu yerel seçimler. Yüksek Seçim Kurulu'nun takvimine göre hazırlıklar yapılıyor. AK Parti Genel Merkezi'nde millet vardır. Belediyecilik işini en iyi bilen lidere sahibiz. Diğer partilere göre çok şanslıyız. İstanbul, Ankara ve İzmir'de 5 sene geçirdik. Gençlere yaptıkları tek bir kalem dahi icraat yok. İzmir'de son 20 senedir zaten icraat yok. Gençlerimiz için belediyeler çok önemli.

İlişkili Haberler

Manşetler