,

AK Parti'den açıklama: 6 Nisan'dan önce seçim zor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ seçimin öne alınması söylentileriyle ilgili olarak konuştu ve "2 türlü seçime gitme imkanı var: Birisi, Meclis'in 360 milletvekiliyle karar almasıyla, diğeri, Cumhurbaşkanının Meclis'i feshetmesiyle. Bunlardan başka seçenek yok. 6 Nisan'dan önce seçime gidilmesi zor görünüyor." dedi.

AK Parti'den açıklama: 6 Nisan'dan önce seçim zor

Bir TV programına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ seçimlerle ilgili konuşulan tarihler, başörtüsü düzenlemesi ve referandum konularıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

İşte Hamza Dağ'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

"ERKEN SEÇİM SİYASİ MÜHENDİSLİK DEMEKTİR"

Cumhuriyet Halk Partisi 2018 seçimlerine göre normalde almış olduğu oydan 17 milletvekili fazla aldı. 6 Nisan'dan sonra yapılacak olan seçim siyasi mühendislik olur gibi bir ifadede kullandılar. Esas 6 Nisan'dan önce yapılacak bir seçim siyasi mühendislik doğuruyor.

İKİ TÜRLÜ SEÇİME GİDİLEBİLİR

2 türlü seçime gitme imkanı var: Birisi, Meclis'in 360 milletvekiliyle karar almasıyla, diğeri, Cumhurbaşkanının Meclis'i feshetmesiyle. Dolayısıyla 18 Haziran değil de başka bir tarih durumu söz konusu olacak olursa bunlardan birisi uygulanabilir. Muhalefet yokum derse kendileri bilir.

"Kamuoyu ile paylaşırız"

Hamza Dağ, muhalefetin sürekli erken seçim talebinde bulunduğunu söyledi. Kamuoyundaki tartışmaları takip ettiklerini, seçimlerin normal tarihi olan haziran ayının tatil ve sınav dönemine denk gelmesinin değerlendirildiğini ifade eden Dağ, "MYK ve MKYK'da bu konuda bir müzakere durumu henüz söz konusu olmadı. Müzakere edildiğinde ve bir karar noktasına geldiğinde bunu kamuoyu ile paylaşırız." diye konuştu.

Kaynak : Sabah Gazetesi

İlişkili Haberler

Manşetler