,

Adliyede, katip ve mübaşir darp edildi

Adliyede görev yapan zabıt katibi ve mübaşir, mahkemede davası bulunan vatandaşın saldırısına uğradı. Mübaşirin parmağı kırıldı, zabit katibi ise darp edildi.

Adliyede, katip ve mübaşir darp edildi

Tekirdağ 2. Aile Mahkemesinde bugün devam eden bir davaya konu bir vatandaş duruşma sonrasında mahkeme kaleminde görev yapan zabıt katibini ve mübaşiri darp ettiği öğrenildi. Olayın mağduru mahkeme çalışanları darp raporu alarak şüpheli şahıstan şikayetçi oldu.

Tekirdağ Barosundan yapılan açıklama: Tekirdağ 2. Aile Mahkemesi kaleminde bir şahsın, mesai arkadaşlarımız olan mübaşirin parmağını kırdığını, katipleri darp ettiğini öğrenmiş bulunmaktayız. Tekirdağ Adliyesinde cereyan eden bu akılalmaz olay şiddetin ülkemizde ulaştığı boyutun ne kadar tehlikeli bir hal aldığını, adalet dağıtılan adliyede dahi adliye çalışanlarının hemen hemen her gün saldırıya maruz kalan avukatlar gibi güvende olmadığının çok açık göstergesidir. Tekirdağ adliyesinde cereyan eden bu menfur saldırıyı kınıyor, Tekirdağ 2. Aile mahkemesi kalemi mübaşir ve katiplerine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, bir daha böylesine bir saldırıya yeltenilmemesi adına saldırganın en ağır cezayı alması için sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

Adalet Sen'den konuyla ilgili yapılan açıklama: Tekirdağ Aile Mahkemesinde görev yapan kalem mübaşiri ve zabıt katibine, mahkeme kaleminde gelen bir vatandaş tarafından alçakça fiziki bir saldırı yapılmıştır. Şüpheli şahsın gözaltına alınarak tutuklandığını ve adli soruşturma sürecinin devam ettiğini öğrenmiş bulunmaktayız. Meslektaşlarımıza yapılan bu saldırı tüm camiamıza karşı yapılmıştır. Hesabı yargı önünde sorulacaktır. Şiddetle kınıyoruz! Konu hakkında yapılan adli işlemlerin takipçisi olacağımızı beyan eder, meslektaşlarımıza ve tüm Tekirdağ Adliyesi çalışanlarına geçmiş olsun dileriz.

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler