,

700 öğrenci topluluğu seçimlerde Erdoğan’ı destekleyecek

209 üniversiteden 700 öğrenci topluluğu Cumhurbaşkanlığı İkinci Tur Seçimlerinde Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleme yönünde ortak bir bildiri yayınladı.

700 öğrenci topluluğu seçimlerde Erdoğan’ı destekleyecek

209 üniversiteden 700 öğrenci topluluğu Cumhurbaşkanlığı İkinci Tur Seçimlerinde Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleme yönünde ortak bir bildiri yayınladı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Ülke olarak aziz devletimizin ve yüce milletimizin 2.Yüzyılının başlayacağı bir seçimin son günlerine yaklaşmış bulunmaktayız. Her seçimin ana gündemi olan Gençler olarak; bizleri kalıba koyanlar, harflere sıkıştıranlar, adımıza söz ve duruş belirtenlerden bağımsız, Üniversiteli Gençler olarak kendi sözümüzü söyleme ve tarafımızı kamuoyuna deklare etmek amacıyla yüzlerce topluluk ve bu topluluklara mensup yüz binlerce üniversiteli öğrenciler olarak, Sultan Alparslan'ın, Osman Gazi'nin, Fatih'in, Gazi Mustafa Kemal'in torunları ve onların dava ve fikriyatlarının mukaddes emanetçileri olarak, bu yazılı açıklamayı yapıyoruz.

İktidar için her şey mübah diyen anlayışın, ülkemizi ve milletimizi iktidarda kalmak için nelere ve kimlere peşkeş çekeceğini bilemediğimiz için; Seçimin gerçekleştiği 24 saatte yaşadıklarımızı unutamadığımız için yapıyoruz bu açıklamayı. Bizler Üniversiteli Gençler olarak: Gençleri terör belasından kurtarmış, Milli Savunma alanında dünya liderliğine taşımış ittifaktan yanayız. Mavi Vatanımıza sahip çıkan, Karabağ'da, Libya'da, Tunus'ta ve Ukrayna'da Şanlı Türk Bayrağını umutla dalgalandıranlardan yanayız.

Bizlerin temsil yetkisini 30'tan 18'e indirerek bizlere fırsat tanıyan ve mecliste en çok genç vekile yer verenden tarafız.

Dış politikada yeni bir ufuk açan ve ülke olarak, devlet olarak hakettiğimiz konuma yaklaştırandan tarafız. Bizlere ücretsiz eğitim hakkı tanıyanlardan, katsayı eşitsizliğini kaldıranlardan yanayız.

28 Mayıs seçimleri yaklaşırken, ülkemizin milli ve manevi değerlerine sahip çıkmak ve geleceğe daha umutlu bakmak isteyen üniversiteli gençler olarak; Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan yanayız.

Kamuoyuna Saygıyla…

Kaynak : Sabah Gazetesi

İlişkili Haberler

Manşetler