BIST 100 5.114,97 %3.13 Dolar 20,92 %0.58 Euro 22,60 %-0.26 Altın Gram 1.312,76 %0.73 Brent Petrol 76,12 %2.49 Bitcoin 27.186,99 %0.73
,

'3600 ek gösterge meselesini sonuçlandırma aşamasındayız'

Binali Yıldırım; '(3600 ek gösterge düzenlemesi) Sonuçlandırma aşamasına yaklaşıyoruz' dedi.

'3600 ek gösterge meselesini sonuçlandırma aşamasındayız'

Binali Yıldırım, İl Müftülük Konferans Salonu'nda, Memur-Sen Erzincan İl Temsilciliği Teşkilat Buluşması'nda yaptığı konuşmada, iktidara talip olanların, söylemleriyle daha demokratik olmayacaklarını, özgürlüklere gerekli saygıyı göstermeyeceklerini ve rövanşist anlayışıyla hareket edeceklerini ortaya koyduklarını söyledi.

"Yerel seçimlerden önce bir kişi bile işini kaybetmeyecek" diyenlerin hemen aynı gün kamu çalışanlarını kapının önüne koymasının, zihnindekilerle söylediklerinin ne kadar ayrıştığını en güzel şekilde ortaya koyduğunu ifade eden Yıldırım, "Tebrik ediyorum. 'İnatta bir murattır' diyerek o kamu çalışanlarının, evine ekmek götürmekten başka bir amacı olmayan bu Anadolu'nun yürekli insanlarının meselesine sahip çıktınız, hukuki yollardan bütün mücadelenizi verdiniz ve sonunda başardınız." dedi.

- "3600 ek gösterge meselesini sonuçlandırma aşamasına yaklaşıyoruz"

Yıldırım, 3600 ek göstergeyle ilgili şöyle konuştu:

"Çalışanlar, memurlarımız, işçilerimiz, sözleşmeler tabi gönlümüz arzu eder ki burada bir sadeleştirme yapılabilsin, çalışanların statüleri, mevzuatları birleştirilebilsin. Bunun için de mücadele ediliyor, belirli mesafeler de alındı. Bundan sonra elbette ki bu yönde müşterek çalışma devam edecek. Elbette uzun süreden beri gündemimizde olan 3600 diye tanımlanan mesele, Çalışma Bakanlığımızın yoğun gündemi olarak devam ediyor ve artık bir sonuçlandırma aşamasına yaklaşıyoruz. Bunun birçok etapları var. Zor bir düzenleme ve inşallah beklentileri karşılayacak şekilde bir sonuca vardırılır. İster devlet tarafında ister devlete hizmet eden memur, işçi veya özel sektörde işveren veya işçi çalışan tarafında olalım, bu ülke bizim. Bu ülkenin geleceği hepimizin. İmkanlarımız kısıtlı, ihtiyaçlarımız sınırsız."

Salgın bittikten sonra bu kez ülkenin kuzeyinde bir savaşın başladığına işaret eden Yıldırım, bu hadiseyle doğal gazın 10 kat, petrolün 2,5 kat arttığını ve bütün fiyatlamaların alt üst olduğunu aktardı.

Kaynak : Anadolu Ajansı

İlişkili Haberler

Manşetler