,

27 bin TL polis promosyon tarihi değişti mi?

EGM polis promosyonu ertelendi mi? Polis promosyonu neden yatmadı, ertelendi mi? Polislerin ve EGM personelinin alacağı promosyon ödemesi için son tarih bilgisi! Vakıfbank ile yapılan sözleşmenin ardından EGM personeli tek seferde 27 bin TL promosyon almaya hak kazanmıştı. Binlerce emniyet mensubunu ve ailesini mutlu eden bu gelişmenin ardından polis promosyonunun ne zaman yatacağı netleşmişti. Peki; polis promosyon tarihi değişti mi?

27 bin TL polis promosyon tarihi değişti mi?

Polis promosyonu ertelendi mi? Polis promosyonu neden yatmadı, değişti mi? EGM ile Vakıfbank arasında yapılan promosyon sözleşmesi gereği personele peşin ve tek seferde 27 bin TL promosyon ödemesi verilecek. 3 yıl için 27 bin lira peşin olarak hesaplarda olacak. Promosyon ödeme tarihinin 1 Kasım olduğu belirtilmişti.

EGM PROMOSYONU ERTELENDİ Mİ?

Sosyal medyada yer alan iddialara göre, polis promosyonlarının ertelendiği ve 15 Kasım’da ödeneceği belirtiliyor. Promosyon ödemesinin erteleneceğine ilişkin bir açıklama yapılmış değil. Açıklanan takvime göre polis promosyonları 1 Kasım itibariyle hesaplarda olacak. 

3 YIL İÇİN 27 BİN LİRA

EGM’den yapılan açıklamada; polis olarak görev yapan memurlara Vakıfbank aracılığıyla ödeme yapılacağı duyurulmuştu. Tüm personellere tek seferde, peşin ve eşit kesintisiz yatırılacak ödemenin 3 yıl için 27 bin TL olması kararlaştırılmıştı.

DİĞER KURUMLAR DA BEKLİYOR

TSK, sağlık personelleri ve diğer kamu kuruluşları da promosyonlarda artış olmasını istiyor. Sözleşmelerin düzenlenmesini isteyen kamu çalışanları yüksek promosyon alma taleplerini dile getiriyor.

İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyesi çalışanları da 27 bin TL promosyon almaya hak kazanmıştı. MEB personelinin maaşları ise rekor artışla 25 bin 500 TL’ye yükseltilmişti.

Kaynak : Türkiye Gazetesi

İlişkili Haberler

Manşetler