,

Türk Harb-İş Sendikası eyleme başlıyor! MSB işçisi eyleme gidiyor

Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Alaattin Soydan, “Derdimize derman aramak için çalmadığımız kapı, söylemediğimiz söz kalmadı. Bu yüzden, ağır yaşam koşulları altında ezilen üyelerimizin hakkını alabilmek için eylemsellik sürecimizi başlatıyoruz” dedi.

Türk Harb-İş Sendikası eyleme başlıyor! MSB işçisi eyleme gidiyor

Millî Savunma ve İçişleri Bakanlığında örgütlü olan Türk Harb-İş Sendikası, ağır yaşam koşulları altında ezilen üyeleri için eylem kararı aldı.

“KİM VARSA GİTTİK, KAPILARINI ÇALDIK”

Konuyla ilgili açıklama yayınlayan Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Alaattin Soydan; “Gitmemiz gereken neresi varsa, görüşmemiz gereken kim varsa gittik, kapılarını çaldık ve derdimizi anlattık. İlgililer bizleri dinledi hak verdi ancak, olumlu bir gelişme elde edemedik. Tankları yürüten, uçakları uçuran, gemi ve denizaltılarını yüzdüren, Millî Savunma Sanayimizin yüzde yüz yerli ve milli olması için gece gündüz çalışan üyelerimiz bu kadar önemli işleri yaparken, evini geçindiremez oldu. Her geçen gün artan ev kiraları, durmadan zamlanan raflar ve önüne geçilemeyen akaryakıt artışları Millî Savunmamızın görünmeyen kahramanı olan üyelerimizi nerdeyse yaşayamayacak hale getirdi. Bu anlamda, gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerimizi ve temaslarımızı bir kenara bırakıyor, sesimizi duyurmak ve üyelerimizin hak ettiğini alabilmek için eylemsellik sürecimizi başlatıyoruz” dedi.

İLK EYLEM 8 OCAK GÜNÜ

Soydan, sendika üyesi işçilere de seslenerek, “Bu kapsamda ilk olarak, 8 Ocak 2024 tarihinde tüm şube başkanlarımızı ve yönetim kurulu üyelerimizi ülkemizin başkenti Ankara’ya doğru yürümeye davet ediyorum. Ayrıca 15 Ocak 2024 tarihinde teşkilatlı olduğumuz bütün iş yerlerimizdeki üyelerimizin iş yerlerini geç terk etme eylemi yapacağını açıklıyorum. Bunların yanı sıra, 17 Ocak 2024 tarihinde yine tüm iş yerlerimizde çalışan arkadaşlarımıza öğle yemeğinde yemekhanede sesli protesto yapma çağrısında bulunuyorum. 18 Ocak 2024 tarihinde de tüm iş yerlerimizde görevli arkadaşlarımızı mesai bitiminde; şube, bölge ve il temsilcilerimizce belirlenen alanlara yürümeye ve burada toplu basın açıklaması yapmaya davet ediyorum. Akabinde, 27 Ocak 2024 tarihinde Ankara’da tüm üyelerimizin katılımıyla sesimizi basına, kamuoyuna ve bütün Türkiye’ye duyuracağımızı ilan ediyorum” ifadelerini kullandı.

Milli Gazete

İlişkili Haberler

Manşetler