BIST 100 4.969,28 %-0.57 Dolar 19,11 %0.1 Euro 20,70 %0.26 Altın Gram 1.200,13 %0.06 Brent Petrol 78,51 %0.49 Bitcoin 26.959,98 %3.02
Ankaraparçalı bulutlu7 °Cparçalı bulutlu
,

Ticaret Bakanlığı 'e-Seferberlik' başlattı

TİCARET Bakanlığı, depremden zarar gören vatandaşların öncelikli ihtiyaç ürünlerinin satılacağı 'e-Ticarette Deprem Yardımlaşma Seferberliği' (e-Seferberlik) başlatıldığını duyurdu.

Ticaret Bakanlığı 'e-Seferberlik' başlattı

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Ülkemizde gerçekleşen ve merkez üssü Kahramanmaraş olan deprem felaketinden zarar gören vatandaşlarımıza destek olmak amacıyla bakanlığımız himayelerinde e-Seferberlik başlatılmıştır. Gönüllülük esasına göre yürütülecek e-Seferberliğe ülkemizde faaliyet gösteren elektronik ticaret pazar yerleri, bu platformlarda faaliyet gösteren satıcılar ile kargo ve lojistik işletmecileri katılım sağlayacaktır" denildi.

Depremdeki öncelikli ihtiyaç ürünlerinin satışının yapılacağı e-Seferberlik'te, elektronik ticaret pazar yerlerinin satıcılardan herhangi bir komisyon bedeli almayacağı belirtilerek, "Satıcılar da ürünlerini indirimli fiyatla satışa sunacaktır. Bu sayede, vatandaşlarımızın uygun fiyatla satın aldıkları ürünler ihtiyaç sahiplerine hızlı bir biçimde ulaştırılarak yaraların sarılmasına katkı sağlanacaktır. Vatandaşlarımızın satın aldığı ürünler Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve AFAD'ın belirleyeceği teslimat noktalarına bakanlığımız koordinasyonunda ilgili platformlar ile kargo ve lojistik işletmecileri tarafından ulaştırılacaktır" ifadelerine yer verildi.

Kaynak : DHA

İlişkili Haberler

Manşetler