,

Nebat: Haksızca eleştirenlerin iyi niyetinden şüphe ediyorum

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Kur Korumalı TL Mevduat hesabı, milletimizin tasarruflarını döviz yerine Türk Lirası’na yatırmasını teşvik eden, bu sayede ekonomimize çok önemli katkı sağlayan bir enstrümandır. Tasarruf sahiplerinin 3’te 1’i döviz yerine bu faydalı yatırım aracını tercih ediyor" dedi.

Nebat: Haksızca eleştirenlerin iyi niyetinden şüphe ediyorum

Bakan Nebati, sosyal medya hesabından Kur Korumalı TL Mevduat hesabına ilişkin açıklamalarda bulundu.

"TL Mevduat hesabını eleştirenlerin iyi niyetinden şüphe ediyorum"

Bakan Nebati, Kur Korumalı TL Mevduat hesabının ekonomiye çok önemli katkı sağlayan bir enstrüman olduğunu hatırlatarak şu ifadelere yer verdi:

"Kur Korumalı TL Mevduat hesabı, milletimizin tasarruflarını döviz yerine Türk Lirası’na yatırmasını teşvik eden, bu sayede ekonomimize çok önemli katkı sağlayan bir enstrümandır. Tasarruf sahiplerinin 3’te 1’i döviz yerine bu faydalı yatırım aracını tercih ediyor. Böylece hem ekonomik büyümemize katkı sağlıyor hem tasarruf ediyor hem de döviz kurlarında manipülasyon yapmak isteyen kötü niyetli güçlerin yoluna taş koyuyor.

Ülkemizde enflasyonu tetikleyen aşırı kur hareketleri ile mücadelemizde vatandaşlarımızla birlik olmamızı sağlayan en önemli enstrümanlardan biri olan Kur Korumalı TL Mevduat hesabını haksızca eleştirenlerin iyi niyetinden şüphe ediyorum"

Kaynak : TRT Haber

İlişkili Haberler

Manşetler