,

Gençlere vergisiz telefon' vaadinde hükümetten yeni açıklama

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, gençlere vergisiz telefon vaadiyle ilgili "Bazı değerlendirmeler yapılıyor, tamamlandığında açıklanacak. Detayları çok kısa zamanda nihai açıklamayla beraber kamuoyu öğrenmiş olacak" dedi.

Gençlere vergisiz telefon' vaadinde hükümetten yeni açıklama

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, dün  Kabine Toplantısı'nın ardından basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

Kacır, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurduğu, üniversite öğrencilerine verilecek internet ve cep telefonu desteğine ilişkin bilgi verdi.

Kacır, "Bazı değerlendirmeler yapılıyor, tamamlandığında açıklanacak. Detayları çok kısa zamanda nihai açıklamayla beraber kamuoyu öğrenmiş olacak" ifadesini kullandı.

'Normalde 5 yıllık bir dönemimiz var'

Bakan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye, genç bir ülke, yaş ortalamamız 33. Örgün eğitimde, üniversitelerde milyonlarca öğrenci var. Bütün bu gençlere bizim verdiğimiz bir takım sözler var. Bizim bu sözleri adım adım tutmak gibi bir gayemiz var. Yani henüz seçimin üzerinden bir kaç ay geçti ama Sayın Cumhurbaşkanımız bir an evvel verdiğimiz bütün sözleri tutmak konusunda da ilgilileri, bizleri talimatlandırıyor. Normalde 5 yıllık bir dönemimiz var ama ertelemek değil gayemiz. Bir an evvel milletimize verdiğimiz sözleri tutmak niyetindeyiz."

Kaynak : Anadolu Ajansı

İlişkili Haberler

Manşetler