,

Fatih Sayan gitti İsmail İlhan Hatipoğlu geldi

Kötü yönetildiği gerekçesiyle bir süredir eleştirilerin odağındaki Türk Telekom'a hükümet neşter vurdu. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan yerine Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. İsmail İlhan Hatipoğlu atandı. Bu değişiklik, Türk Telekom'un yönetiminde önemli bir dönüm noktası olarak görülüyor.

Fatih Sayan gitti İsmail İlhan Hatipoğlu geldi

Türk Telekom'da üst düzey yönetim değişikliği yaşandı. Kötü yönetildiği gerekçesiyle bir süredir eleştirilerin odağında olan Türk Telekom'a hükümet müdahale etti ve Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. İsmail İlhan Hatipoğlu, Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine getirildi.

Mevcut başkan Dr. Ömer Fatih Sayan ise Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görevine devam edecek.

YENİ YÖNETİM KURULU LİSTESİ:

  • Dr. İsmail İlhan Hatipoğlu: Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi
  • Dr. Ömer Fatih Sayan: Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
  • Yiğit Bulut: Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
  • Yunus Arıncı: Yönetim Kurulu Üyesi
  • Deniz Yılmaz: Yönetim Kurulu Üyesi
  • Enver İskurt: Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
  • Ümit Önal: Yönetim Kurulu Üyesi
  • Selim Dursun: Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

İSMAİL İLHAN HATİPOĞLU KİMDİR?

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. İsmail İlhan Hatipoğlu, 1968 yılında Karaman'da doğdu. 1984 yılında Karaman Lisesi'nden, 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü'nden mezun olan Hatipoğlu, kariyerine önemli görevlerde devam etti.

2003 yılında Gelirler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı, 2005 yılında Gelir İdaresi Daire Başkanı ve 2007 yılında Gelir İdaresi Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2009 yılında Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü görevine atanan Hatipoğlu, 2016-2018 yılları arasında Maliye Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı yaptı. Ayrıca Bakanlık Müşavirliği ve Vergi Başmüfettişi kadrolarında da görev aldı.

Hatipoğlu, kariyeri boyunca birçok önemli pozisyonda bulundu. 2009-2019 yılları arasında İç Denetim Koordinasyon Kurulu Başkanlığı, 2010-2018 yılları arasında Devlet Destekleri İzleme ve Denetleme Kurulu Üyeliği ve İkinci Başkanlığı, Türkiye Denizcilik İşletmeleri Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı, AVEA Denetim Kurulu Üyeliği gibi görevlerde bulundu. Ayrıca Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu Vergi ve Teşvikler Komitesi Eşbaşkanı ve KKTC ile yapılan Uluslararası Anlaşma ile kurulan T.C. Teknik Heyet Başkanı olarak hizmet verdi. 2019-2020 yılları arasında Ankara Üniversitesi Teknokent Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı.

Yüksek lisansını Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Ana Bilim Dalında 2019 yılında tamamlayan Hatipoğlu, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Maliye Anabilim Dalı'nda 2019 yılında başladığı doktora çalışmalarını 2023 yılında tamamladı. Dr. Hatipoğlu, evli ve iki çocuk babası olup iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

İlişkili Haberler

Manşetler