,

Erdoğan: Pompa fiyatları rahatsız edecek düzeydedir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda artan akaryakıt fiyatlarıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Erdoğan yaptığı açıklamada, "Pompa fiyatları rahatsız edecek düzeydedir. Keşke topraklarımızın her yerinden petrol fışkırsa" ifadelerini kullandı.

Erdoğan: Pompa fiyatları rahatsız edecek düzeydedir

Brent petroldeki yükseliş ve dolar kurundaki hareketlilikle benzin ve motorine peş peşe zam haberleri geldi. Benzinin ve motorinin fiyatı 2022 başında gördüğü 13 TL seviyelerinden 28 TL seviyelerine yükselmişti. Artan akaryakıt fiyatlarına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kritik açıklamalarda bulundu. Erdoğan fiyatların rahatsız edici düzeyde olduğunu ifade ederek, "Pompa fiyatları rahatsız edecek düzeydedir. Keşke topraklarımızın her yerinden petrol fışkırsa" diye konuştu. 

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan satır başları şu şekilde:

ERDOĞAN’DAN AKARYAKIT AÇIKLAMASI 
Dünyanın ciddi bir gıda kriziyle yüz yüze olduğu şu dönemde üretimin artarak sürmesi en başta gelen önceliğimizdir. Karadeniz'de keşfettiğimiz 540 milyar metreküplük doğal gazı bir an önce milli sisteme bağlamak için gece, gündüz çalışıyoruz. Pazartesi Filyos'taki törenle bu yönde önemli bir adım daha attık. Petrol fiyatlarındaki aşırı yükselmeye bağlı olarak pompa fiyatlarında ortaya çıkan rakamlar gerçekten rahatsız edici düzeydedir. Keşke ülkemizin her yerinden petrol fışkırıyor olsa da bu durumun önüne geçebilsek. Hem ham petrol fiyatlarındaki yükselişten hem de kurdaki artıştan anında etkileniyoruz. Petrol fiyatlarının bugünkü seviyesinin hiçbir ülke bakımından sürdürülebilir olmadığı açıktır.

Kaynak : Türkiye Gazetesi

İlişkili Haberler

Manşetler