BIST 100 9.374,21 %0.29 Dolar 30,90 %0.34 Euro 33,48 %0.4 Altın Gram 2.032,39 %0.76 Brent Petrol 81,61 %-2.45 Bitcoin 51.682,01 %1.25
,

Erdoğan, 150 bin TL evlilik kredisi için başvuru tarihini açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aile ve Gençlik Fonu için başvuruların önümüzdeki haftalarda başlayacağını açıkladı. Fon, yeni evlenen gençlere 150 bin TL faizsiz kredi verilmesini de kapsıyor.

Erdoğan, 150 bin TL evlilik kredisi için başvuru tarihini açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman'da deprem konutları kura ve anahtar teslim töreninde konuştu.

"Aile ve Gençlik Fonu'na başvurular önümüzdeki haftalarda başlayacak"

Özel sektörün şehrimize olan ilgisinin artarak sürdüğünü görüyorum. Nitekim Adıyaman tüm deprem bölgesi şehirleri içinde sigortalı sayısı bakımından kayıplarını en hızlı telafi eden ve hatta deprem öncesinin üzerine çıkaran tek şehrimizdir. Biliyorsunuz mayıs seçimlerinde aile yapımızı güçlendirmek, gençlerimizi desteklemek için bir fon kurma sözü vermiştik. Önümüzdeki haftalarda başvuruları başlayacak bu çalışmanın da önceliği deprem bölgesi şehirlerimizdeki kadınlarımız ve gençlerimiz olacaktır. Daha pek çok projeyle, programla, yatırımla Adıyaman'ı ve tüm deprem şehirlerimizi eskisinden daha müreffeh hale getirmekte kararlıyız.

Emin olun dünyada 14 milyon insanı etkileyen, 11 ilimizin 124 ilçesindeki 7 bin mahalle ve köyümüzde yıkıma yol açan böylesine büyük bir felaketin altından bu kadar kısa sürede kalkabilecek başka bir ülke yoktur. Gelişmiş ülkelerin dahi bizimkine göre çok daha küçük afetler karşısında nasıl çaresiz kaldığını biliyoruz. Üstelik Türkiye tarihinin en büyük imar, inşa ve ihya seferberliğini yaşadığı nice olumsuzluklara rağmen bunu yürütmektedir."

150 bin TL evlilik kredisi verilecek

Aile ve Gençlik Fonu; aile müessesesinin desteklenmesi, güçlendirilmesi, gençlerin sosyal risklere karşı korunması ve gelişimleri ile girişimlerine destek sağlanmasına yönelik kaynağın oluşturulması amacını taşıyor.

Fon tarafından, yeni evlenecek gençlere 150 bin lira faizsiz kredi verilecek. Kredi; ilk 2 yıl ödemesiz, 4 yılda geri ödeme şartıyla verilecek. Evlilik Kredi'si başvuruları internet üzerinden yapılacak.

Kaynak : Anadolu Ajansı

İlişkili Haberler

Manşetler