,
#Emekli

Emekli eskiden bayram ikramiyesiyle kurban alıyordu! Şimdi ise...

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, emeklilerin bayram tadında bir bayram yaşayabilmeleri için 3 bin lira tutarındaki ikramiyelerin yetersiz kaldığını belirterek bayram ikramiyeleri ile birlikte emekli aylıklarının da ödenmesi için Cumhurbaşkanı'na çağrıda bulundu.

Emekli eskiden bayram ikramiyesiyle kurban alıyordu! Şimdi ise...

TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün, yaklaşan Kurban Bayramı için bugün yazılı bir açıklama yaptı.

Emeklilerin, aylıklarını bayramdan önce talep ettiğini belirten TÜED Başkanı Ergün, 3 bin lira tutarındaki ikramiyelerin de yetersiz kaldığını ifade etti.

EMEKLİ İKRAMİYESİYLE BİRLİKTE EMEKLİ AYLIKLARIDA AYNI TARİHLERDE ÖDENSİN

Ergün şunları söyledi:

“Sadece 3 kilo baklava almaya yetecek bir baklavayla bayram kutlaması yapmak mümkün değildir. Giderek ağırlaşan ekonomik şartlar geçmişte bir kurban almaya yetecek tutarda olan bayram ikramiyelerinin alım gücünü bu kadar yitirmesi emekli topluluğumuzu derinden üzmektedir. Bu nedenle gerçek bir bayram coşkusu yaşamanın özlemini çekmekteyiz. Emeklilerimizin, aylıklarının da aynı tarihlerde ödenmesi bir nebze de olsa topluluğumuzu rahatlatacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızdan ve Sayın Bakanımızdan talebimiz, bayram ikramiyeleri ile birlikte aylıkların da ödenmesidir. Aksi takdirde torunlarına bayram harçlığı bile veremeyecek olan emeklilerimiz, bayramı geçmişteki bayramlar gibi tadında ve coşkusunda yaşayamayacaktır.”

Kaynak : Anadolu Ajansı

İlişkili Haberler

Manşetler