,

Ekonomik krizden etkilenmeyen en güvenli yer: Meclis Lokantası

Türkiye'de en fazla maaş alan meslek grubu olan milletvekilleri ve yine kamuda en yüksek maaşla çalışan grupta olan sekreter ve danışmanlarının yemek yiyebildiği Meclis lokanta, restoran, kafe ve dinlenme tesislerinde talep patlaması var

Ekonomik krizden etkilenmeyen en güvenli yer: Meclis Lokantası

Meclis'teki tesisler, özellikle yaz döneminde oldukça rağbet görüyor.

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre,  TBMM'nin ana binasında ve milletvekili odalarının bulunduğu binada 2 restoran bulunuyor. Bahçedeki iki restoran ve bir kafenin yanında Eğitim ve Sosyal Tesis olan Ala Restoran'da da 2 lokanta faaliyet gösteriyor. Bahçedeki restoran yaz döneminde kapandığında, Ala Restoran'a olan talep artıyor. Bir hafta önceden rezervasyon yapılmadığı takdirde bu mekanlarda yemek yemek neredeyse imkansız hale geliyor.

TBMM'nin en favori yiyeceği, 15 Türk Lirası ile oldukça uygun fiyatlı olan "Vişneli Tayfır". Bunun yanı sıra menülerde yer alan kuzu şiş ise 45 Türk Lirası ile dikkat çekiyor.

Bu yoğun talep sonucunda, birçok kişi rezervasyon yapamadığından şikayet ediyor. Özellikle Ala Restoran'da yer bulmak neredeyse mucize haline gelmiş durumda.

Eski Iğdır Milletvekili Yücel Artantaş'ın oğlu olan Özgür Artantaş, Ala Restoran'ın Google hesabına yaptığı yorumda, “Artık açık bulursak şanslıyız. Rezervasyon imkansız oldu. Rezervasyon için ileri tarihli yer almıyorlar. Yer ayırma yapabilir iseniz bu artık mucize. Bir bakıyorsunuz yer rezervasyonunuz da yok imiş. Yemekler vasat oldu. Eski tadı tuzu kalmadı. Bu duruma el atılması şart” diye yazdı.

Milli Gazete

İlişkili Haberler

Manşetler