,

Dünyaca ünlü CEO, TOGG'a geçti

Alman mühendislik devi FEV'in global Başkan Yardımcısı Taner Göçmez, Togg'un Avrupa Operasyonları Sorumlusu oldu. Göçmez, 20 yıldan bu yana FEV bünyesinde görev yapıyordu. Göçmez ayrıca Alman otomobil devi Volkswagen'da da AR-GE sorumlusu olarak görev almıştı.

Dünyaca ünlü CEO, TOGG'a geçti

2023 yılında Türkiye’nin ilk yerli elektrikli otomobilini yollara indirmeyi planlayan Togg’dan kritik bir görevlendirme geldi.

Yurt dışı ve yurt içinde deneyimli isimleri bünyesine katmaya devam eden Togg, büyük bir ismi daha kazandı.

Gazeteci Emre Özpeynirci tarafından paylaşılan bilgiye göre Alman mobilite devi FEV’in Asya Başkan Yardımcısı Taner Göçmez, Togg’un Avrupa operasyonlarından sorumlu olacak. Göçmez, yeni görevi için FEV’deki mevcut pozisyonunu ardında bıraktı.

20 YILDIR FEV'DE GÖREV ALIYORDU

Taner Göçmez, 20 yıldır çalıştığı FEV’deki görevini bıraktığını geçtiğimiz günlerde yaptığı paylaşımda açıklamıştı. Göçmez, FEV bünyesindeki 20 yılı boyunca proje yöneticisi, takım lideri, iş geliştirme proje müdürü ve son olarak FEV Asya Başkan Yardımcılığı gibi pozisyonlarda görev aldı.

Göçmez, aynı zamanda FEV Türkiye’nin CEO’luğunu da üstleniyordu. FEV’in Türkiye faaliyetlerinin başlamasında büyük rol üstlenen Göçmez, sadece Türkiye operasyonlarında 500 iş ortağına ulaşılmasında aracı oldu. FEV Türkiye, Türkiye’de en fazla istihdam sağlayan teknoloji şirketleri arasında da dördüncü sıradaydı.

TOGG'UN ÖNCELİKLİ PAZARI AVRUPA

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, ağustos ayında yaptığı açıklamasında Togg’un ihracatta öncelikli hedef pazarının Avrupa olduğunu paylaşmıştı. Taner Göçmez, bu hedefe ulaşılması için seçilen isim oldu.

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler