,

Yetenek Sınavı İle Öğrenci Alan Okullara Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

Millî Eğitim Bakanlığınca, yetenek sınavıyla öğrenci alan okullar için başvurular 27 Haziran-6 Temmuz tarihlerinde yapılacak. Yetenek sınavı ile ilgili süreçler e-Okul üzerinden gerçekleştirilecek

Yetenek Sınavı İle Öğrenci Alan Okullara Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

Güzel sanatlar liseleri, spor liseleri ile mûsikî, hafızlık, geleneksel ve çağdaş görsel sanatlar ve spor programı/projesi uygulayan Anadolu imam hatip liselerine yetenek sınavı puanına göre öğrenci alınmasına ilişkin usul ve esasları içeren başvuru kılavuzu yayımlandı.

 Buna göre yetenek sınavıyla öğrenci alan okullara başvurular, 27 Haziran- 6 Temmuz tarihlerinde yapılacak. Adayların yetenek sınavı giriş tarihleri ise 9 Temmuz'da ilan edilecek. Yetenek sınavlarının yapılması ve sonuçların sisteme girilmesi 10-16 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Merkezî yerleştirme sonuçlarına göre asıl ve yedek listeleri 17 Temmuz tarihinde ilan edilecek. Asıl listeden kazanan adayların kesin kayıtlarının yapılması 17-19 Temmuz tarihlerinde yapılacak.

 Ek yerleştirme

 Kayıt hakkı kazanamayan adaylara yönelik ek yerleştirme için boş kontenjanlar 7 Ağustos'ta ilan edilecek. Boş kontenjanlar için 7-11 Ağustos tarihler alınacak, Boş kontenjanlara yerleştirme sonuçları ise 14 Ağustos'ta duyurulacak. Ek yerleştirme sürecinde kayıt hakkı kazananların kayıt işlemleri 14-18 Ağustos tarihlerinde yapılacak.

 Başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler