USD : 18,49 %0,19
EUR : 17,85 %0,37
ALTIN (Gr): 973,25 %1,06
BIST 100 : 3.305,61 %1,39
BITCOIN : 20.302,19 %6,22
Petrol : 85,37 %1,56
Eğitim

Yeni il milli eğitim müdürü 'mesajla' görevine başladı

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atandı.

01 Ağustos 2022 Pazartesi 21:00

2019 yılının Temmuz ayında Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlayan Aslan Korkmaz’ın yerine geçen yıl Eylül ayında atanan Halil İbrahim Akmeşe, Yalova İl Milli Eğitim Müdürü oldu. 

İşte yeni il müdürünün göreve başlama mesajı

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM AKMEŞE'NİN GÖREVE BAŞLAMA MESAJI

01 Ağustos 2022 tarihinde Valimiz Sayın Muammer Erol' un kabulünden sonra Yalova İl Millî Eğitim Müdürü olarak göreve başlamış bulunmaktayım.

Şahsıma bu önemli vazifeyi tevdi eden Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer başta olmak üzere bize güvenen devlet büyüklerimize şükranlarımı arz ediyorum.

Marmara Denizi'nin kıyısındaki bu güzel şehre, Yalova'mıza, il müdürü olarak atanmanın onuruyla bu şehre ve bana güvenenlere layık olmaya çalışacağım.

Görev sürem boyunca eğitim adına gösterilecek en küçük gayretin geleceğe atılan büyük bir adım olduğu bilinciyle vazifemizi yerine getireceğiz.

Türk düşünürü Farabi'nin: "Eğitimin nihai amacı, kişinin kendisi ve çevresi için 'faydalı' hale gelebilmesini sağlamaktır. Gerçek ve geçerli olan başarı; herkes için huzurlu ve güvenli olan bir dünyanın oluşmasına, gelişmesine katkıda bulunmaktır" sözlerini gaye edinip Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkartma hedefine hizmet edecek, Orta Asya'dan Avrupa'ya, Afrika'ya uzanan gönül coğrafyasına lider olacak, ülkemizi tüm dünyada gururlandıracak Aziz Sancarlar, Selçuk Bayraktarlar yetiştirmek için çok çalışacağız.

Tarihimizden aldığımız güç ve sorumluluk duygusu içerisinde şehrimizin eğitimine, yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimizle birlik ve beraberlik ruhu içerisinde katkı sunacağız. Ve bu hedeflere eğitimin tüm paydaşlarıyla birlikte yürüyebilmek için üç temel ilkemiz  olacak: "adil olmak, eşit olmak ve çok çalışmak..."

Bu ilkelerden taviz vermeden iş birliği ve gönül birliğiyle Yalova'mızı her alanda başarıya taşıma, eğitimin niteliğini artırmak için mücadele edeceğiz.

Bugüne kadar görev yapmış, şehrimizin eğitimine katkıda bulunmuş herkese emeğinden dolayı teşekkür ediyorum. Bizler de bu bayrağı daha ileriye götürüp bizden sonrakilere teslim edeceğiz.

Kişiler fani kurumlar bakidir. Fani olanın hevesiyle değil baki olanın aşkıyla...

"Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz,
Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde" 

Saygılarımla...

Halil İbrahim AKMEŞE
Yalova İl Millî Eğitim Müdürü

Kaynak : Gazete Memur