BIST 100 4.851,39 %-0.91 Dolar 19,16 %0.04 Euro 20,89 %-0.09 Altın Gram 1.220,53 %0.02 Brent Petrol 79,18 %-0.11 Bitcoin 27.778,00 %2.77
Ankaraaz bulutlu4 °Caz bulutlu
,

Üniversitesiden adrese teslim kadro

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, YÖK’ün tüm uyarılarına karşın sadece belirli bir adayı tanımlayan özel şartlı kadro ilanları yayımladı. İletişim fakültesi için açılan kadro ilanında başvuru yapabilecek adaylara ilişkin ayrıntılı “çalışma alanlarına” yer verilmesi dikkat çekti.

Üniversitesiden adrese teslim kadro

Cumhuriyetten Sena YAŞAR'ın haberi...

Adrese teslim kadro ilanları üniversitelerde yer almaya devam ediyor. 

YÖK’ün “adrese teslim kadro” iddiaları sonrası yönetmeliğe eklediği “İlana başvuru koşulu olarak adayların lisansüstü tez veya uzmanlık tezi adlarının bir kısmı veya tamamı yazılamayacağı gibi ilanda sadece belirli bir adayı tanımlayan özel şartlara da yer verilemez” hükmünü eklemesine karşın üniversiteler belirli bir adayı tanımlayan özel şartları belirlemeye devam ediyor.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin kadro ilanı Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayımladı.

İlanlarda, “televizyon tarihinde kimlik ve retorik, Covid-19 süreci medya ve söylem, metaverse ve göstergebilim konulurında çalışmaları olmak” ve “iletişim teknolojileri felsefesi, internet ve uygulamaları, yasal düzenlemeler konularında çalışmış olmak” gibi şartlar yer aldı. 

Kaynak : Cumhuriyet Gazetesi

İlişkili Haberler

Manşetler