,

Üniversitede ‘usulsüzlük’ iddiasıyla soruşturma başlatıldı

Rize’de bulunan Recep Tayip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi’nde, ‘kayırma, haksız kazanç elde etme, mobbing uygulama, fazla mesai yazma, nöbet çizelgelerini asmama, izinli olanlara nöbet yazıldığı’ iddiaları üzerine Rize İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ilgili birimin personeli hakkında disiplin soruşturması başlatıldı.

Üniversitede ‘usulsüzlük’ iddiasıyla soruşturma başlatıldı

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Evde Sağlık birimindeki “usulsüzlük” iddiaları nedeniyle Rize İl Sağlık Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldı.

Recep Tayip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi’nde, ‘kayırma, haksız Rize’de, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Evde Sağlık birimindeki “usulsüzlük” iddiaları, bazı çalışanlar tarafından yazılı bir dilekçe ile Rize İl Sağlık Müdürlüğü’ne iletildi.

Dilekçede, bazı personelin nöbete gelmeden nöbet ücreti aldıkları, nöbete gelmeden nöbet ücreti alan personele tekrar tekrar nöbet görevi yazıldığı, evde sağlık hizmeti alan vatandaşlar için tahsis edilen araçların birim sorumlusu tarafından özel işleri için kullanıldığı iddia edildi. Ayrıca bu ve buna benzer usulsüzlük iddialarını dile getiren bazı personelin görev yerlerinin değiştirildiği de ileri sürüldü.

Rize İl Sağlık Müdürlüğü, şikâyet üzerine üniversite eğitim araştırma hastanesinin Evde Sağlık Hizmetleri birimi personeli hakkında inceleme başlattı.

Müdürlük yetkilileri, disiplin incelemesinin gelecek ay içerisinde tamamlanmasının planlandığını aktardı.

Birgün

İlişkili Haberler

Manşetler