,

Rektörden zoraki buluşma talimatı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, rektörlük seçimleri öncesi düzenlediği “Rektörümle Buluşuyorum Toplantıları” için dersleri iptal etti. Tüm akademik ve idari kadronun toplantılara katılımını zorunlu tuttu.

Rektörden zoraki buluşma talimatı

Sözcü'den Latif SANSÜR'ün haberi...

Rektörlük seçimleri öncesi “Rektörümle Buluşuyorum Toplantıları” düzenleyen ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir'in toplantılara katılımı zorunlu yapması akademisyenlerin tepkisini çekti.

Her fakülte için belirlediği tarihlerdeki toplantılar için gönderdiği yazılarda, “Gerçekleştirilecek olan buluşmaya, fakültenizin tüm akademik (ders görevi bulunanlar dahil olmak üzere) ve idari personelinizin eksiksiz olarak katılımı hususunda; Bilgilerini ve gereğini önemle rica ederim” dedi.

“ZORAKİ BULUŞMA OLUR MU?”

Rektörün defalarca talep edilmesine rağmen 4 yıldır hiçbir toplantı yapmadığını, randevu isteklerine yanıt dahi vermediğini söyleyen akademisyenler, şu ifadeleri kullandı:

*Gelecek hafta rektörlük başvuruları başlıyor. Rektör bu toplantılarda kendini anlatıyor. Öğrencileri, öğretim üyelerini dinleyen, sorunları çözen rektör algısı yaratmaya çalışıyor.

*Bu güne kadar tüm taleplere rağmen toplantı düzenlemeyen, randevulara yanıt vermeyen, acil ihtiyaç olan kadrolar dururken, yandaşlara kadrolar açarak alan Rektör, şimdi toplantılara katılımı zorunlu kılıyor. Zoraki buluşma olur mu?

*Diğer yandan kendi ikbali için eğitimi, akademik işleyişi durduruyor, aksatıyor. Düzenlediği toplantılara kimsenin katılmayacağını bildiğinden katılımı zorunlu tutuyor.

“ÜLKEMİZE MİLLETİMİZE IŞIK TUTACAK”

Düzenlediği toplantılarda hiçbir olumsuzluk hissetmediğini, buluşmalara katılımın zorunlu olmadığını söyleyen Rektör Aldemir, “Zorunlu olsaydı katılmayanlar hakkında işlem yapılırdı. Hiç kimseyle ilgili işlem var mı? Ayrıca toplantıda sayı ve kişi tespiti amaçlı bir işlem yapılmıyor. Biz personel refahı ve daha fazla bilim üretebilmek için 2 yıldır kurum içinde anketler yaparak bugüne geldik. Türkiye de ilk kez yapılan sivil senato, rektör öğrenci danışman topluluğu ve rektörümle buluşuyorum adlı projeler ülkemize milletimize ışık tutacaktır. Katıldığım hiç bir toplantıda olumsuzluk hissetmedim tam aksine çok olumlu dönüşler var” dedi.

Kaynak : Sözcü Gazetesi

İlişkili Haberler

Manşetler