BIST 100 8.242,27 %-0.75 Dolar 27,24 %0.06 Euro 28,83 %0.13 Altın Gram 1.669,58 %0.38 Brent Petrol 94,70 %0.79 Bitcoin 26.252,99 %0.22
,

Pierre Loti Fransız Lisesi güvenlik gerekçesiyle eğitime ara verdi

İstanbul'daki Pierre Loti Fransız Lisesi'nin Beyoğlu yerleşkesi güvenlik gerekçesiyle geçici olarak kapatıldı.

Pierre Loti Fransız Lisesi güvenlik gerekçesiyle eğitime ara verdi

Fransa, Almanya, İngiltere ve Hollanda’nın İstanbul başkonsolosluklarını güvenlik gerekçesiyle kapatmasının ardından Pierre Loti Fransız Lisesi'nin Beyoğlu yerleşkesi güvenlik gerekçesiyle geçici olarak eğitime ara verdi.

Pierre Loti Fransız Lisesi'nin okul velilerine gönderdiği bilgilendirme mesajında, 'terör tehdidine karşı Beyoğlu yerleşkesinin 2 Şubat Perşembe ve 3 Şubat Cuma günleri kapalı olacağı' bildirildi.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; velilere gönderilen bilgilendirme mesajında, "Mevcut güvenlik bağlamında ve diplomatik merciler ile bağlantılı olarak, Beyoğlu yerleşkesi 2 Şubat Perşembe ve 3 Şubat Cuma günleri kapalı olacaktır. Kontrolümüz dışındaki bu rahatsızlıktan dolayı özür dileriz, sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz. Mümkün olan en kısa sürede normale dönmeyi öngörmek için cuma günü durumun gelişimi hakkında sizi bilgilendireceğiz" denildi.

***

NE OLMUŞTU?

Danimarkalı ırkçı Sıkı Yön Partisi lideri Rasmus Paludan'ın İsveç'teki Türkiye Büyükelçiliği önünde Kuran yakmasının ardından Fransa, Almanya, İngiltere ve Hollanda’nın güvenlik endişesi gerekçesiyle İstanbul’da bulunan başkonsolosluklarını kapatmıştı. Kanada da yakın bir zamanda Türkiye’de terör saldırısı gerçekleştirebilme tehdidi olduğunu açıklayarak vatandaşlarını uyarmıştı.

27 Ocak’ta ABD, Fransa, İtalya, İspanya, Almanya ve İsveç, Türkiye’ye seyahat edecek vatandaşlarına olası “terör” eylemlerine karşı uyarılarda bulunmuştu. İngiltere Dışişleri Bakanlığı da yaptığı açıklamada, “İstanbul’daki kiliseler, sinagoglar, büyükelçilikler/konsolosluklar ve diğer yerlere yönelik terör saldırısı tehdidi bulunmaktadır” denilmişti.

BİRGÜN

İlişkili Haberler

Manşetler