,

Özel okul öğretmenlerine taban maaş uygulaması geri getirilsin

Saadet Partisi, toplumsal sorunlara ilişkin çözüm önerilerini gündeme taşımayı sürdürüyor… Özel okullarda çalışan yüz binlerce öğretmenin ücret sorunları devam ediyor. Saadet Partisi ise sorunun çözümü için taban maaş uygulamasının geri getirilmesini talep etti.

Özel okul öğretmenlerine taban maaş uygulaması geri getirilsin

Saadet Partisi’nin toplumsal sorunlara ilişkin sürdürdüğü çalışmalar devam ediyor.

Sorunların çözümü için kanun teklifleri veren Saadet Partisi, son dönemde eğitim alanında büyük sıkıntılara sebep olan özel okul öğretmenlerinin ücretlerine ilişkin de çalışmalar yürütüyor. Özel okul öğretmenlerinin ücretleri konusunda yaşanan sıkıntıya çözüm için ‘taban maaş uygulamasının’ geri getirilmesini isteyen Saadet Partisi, dört maddelik bir öneri listesini kamuoyuyla paylaştı.

“ÖĞRETMENEVLERİNİ DE KULLANABİLSİNLER”

Saadet Partisi TBMM Grubu tarafından konuya ilişkin hazırlanan dört maddelik çözüm önerisinde öncelikle olarak taban maaş uygulamasını tekrar yürürlüğe konulması için 5880 sayılı kanundan 2014 yılında çıkarılan maddenin yeniden ele alınmasını önerdi. Öğretmenlerin iş güvencesini elinden alan ‘belirli süreli iş sözleşmesinin’ de kaldırılmasını teklif eden Saadet Partisi, özel okul öğretmenlerinin öğretmenevi ve indirimli toplu ulaşım kartlarını kullanmasının da önünün açılmasını istedi.

“ÖZEL OKULLARA SIKI DENETİMLER YAPILMALI”

Özel okulların sıkı denetlenmesi için müfettişlerin rutin denetimlerinin sıklaştırılmasını öneren Saadet Partisi, haftalık ders saatlerinin 40 saati geçmemesi, ek ders ücretlerinin ödenmemesi, elden maaş ödemesi suretiyle eksik sigorta primi ödemesi gibi konuların da dikkatlice ele alınması gerektiğini belirtti.

Milli Gazete

İlişkili Haberler

Manşetler