,

Okul arkadaşını öldüren 12 yaşındaki kız öğrenci tutuklandı

Mersin'de 12 yaşındaki E.D., iddiaya göre sınavdan düşük not aldığı için kendisiyle alay eden aynı yaştaki sınıf arkadaşı F.N.Y.'yi bıçaklayıp öldürmüştü. Gözaltına alınan E.D. tutuklandı.

Okul arkadaşını öldüren 12 yaşındaki kız öğrenci tutuklandı

Mersin'de sınıf arkadaşını okulun tuvaletinde bıçaklayarak öldüren 12 yaşındaki E.D. tutuklanıp ıslahevine gönderildi. E.D., sınavdan kötü not aldığı için arkadaşının kendisiyle alay ettiğini olayı da bu nedenle gerçekleştirdiğini söylemişti.

OKULDA VAHŞET

Dehşete düşüren olay, Hüseyin Okan Merzeci Ortaokulu'nda meydana geldi. E.D., aynı sınıfta eğitim gören arkadaşını not yazarak okul tuvaletine çağırdı. E.D., tuvalette önce arkadaşını hortumla dövdü, ardından da evden getirdiği bıçakla boğaz ve karın kısmından ağır yaraladı. E.D. kaçarken, diğer öğrenciler okul yönetimine bildirdi. İhbar üzerine okula polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Ambulansla hastaneye kaldırılan öğrenci, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı. Olayın ardından yakalanan E.D., polis merkezine götürüldü.

TUTUKLANDI

Arkadaşını bıçaklayarak öldüren E.D'nin işlemleri tamamlandı. Adliyeye sevk edilen E.D'nin tutuklanıp ıslahevine gönderilmesi kararlaştırıldı.

Kaynak : DHA

İlişkili Haberler

Manşetler