,

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer öğretmen alımına değinmedi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer TBMM genel Kurulunda Bakanlık bütçesine yönelik açıklamalarda bulundu. Bakan Özer, gazetememur.com'un dikakt çektiği gibi anaokulu ve kütüphaneler konusunda konuştu, öğretmen alımına değinmedi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer öğretmen alımına değinmedi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer TBMM Genel Kurulunda konuştu. Bakan Özer'in öğretmen alımına yönelik açıklamada bulunup bulunmayacağı merak ediliyordu.

İşte gazetememur.com'un Bakan Özer'in konuşmasından aldığı notlar:

- 2 bin 200 köy okulunu tamirattan geçirdik.

- 16 bin 321 kütüphane kurduk

- Meslek liseleri ilk kez yüzde 1'den öğrenci almaya başladı, meslek liseleri üretmeye başladı.

- Öğretmenlerin mesleki gelişimlerini önemsiyoruz. Okul temelli mesleki eğitim gelişim sürecine geçtik. 210 milyon TL'lik bütçeye gönderdik, öğretmenlerimiz istediği eğitimi alsın diye. Mobilite hareketlilik programımı başlattık.

- Öğrtemenlik meslek kanunu 60 yıllık özlemdir... Bizi facia diyenler facia olan sizsiniz. Tüm engellere, sendikaların açıklamalarına rağmen, siyasi partilerin eylemlerine rağmen, son hafta sınav soruları elden ele dolaşıyor demenize rağmen, yüzde 99,74 öğretmen sınava girmiştir. Öğretmen bir kez daha size ders vermiştir.

- YÖK Başkanı hatırlattı. Negatif puanla yerleştirme yapılmaz, bunu da söylemek istiyorum.

Kürsüden yapılan konuşma bitti. Ancak soru cevap kısmı olacak. 

Gazetememur.com'un  notu: Bakan Mahmut Özeri, TBMM'den yaptığı açıklamalrda öğretmen alımına değinmemiştir. 

--------------------------

Gazetememur.com'un bugün yaptığı haber şu şekildedir:

MEB bütçesi bugün konuşulacak. Bakan Özer yine susacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2023 bütçesi bugün TBMM Genel Kuruluda görüşülecek. Bakan Özer'in yine soruları geçiştirip geçiştirmeyeğini merak ediliyor.

TBMM’de bugün Milli Eğitim Bakanlığının bütçesi görüşülecek. Bakanlığa 2023 yılında, 435 milyar 351 milyon TL bütçe ayrıldı. 

Öğretmen adaylarının en çok merak ettiği konu ise 2023 yılındaki öğretmen alım sayısına ilişkin bir açıklama yapılıp yapılmayacağı.

Bakan Mahmut Özer bugüne kadar bu yöndeki tüm soruları geçiştirdi

Milli Eğitim Bakanlığı her yıl bütçe döneminde bu soruyla muhatap olmasına rağmen, ne yazık ki bir sonraki yılın personel planlamasını hiçbir zaman yapmadığı için, bu yöndeki sorulara cevap vermemektedir.

Bugün tüm öğretmen adayları 2023 yılındaki öğretmen sayısının açıklanıp açıklanmadığını öğrenmek için Bakan Özer'i takip edecek.

Gazetememur olarak öğretmen adaylarıyla bilikte, Bakan Özer'in yine kaç anaokulu kaç kütüphane açtığını belirten standart konuşma yapıp yapmayacağını merakla takip edeceğiz.

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler