,

Memur-Sen: Rektör Kutluhan Çırpındıkça Batıyor

Memur-Sen Denizli Şubesi, Pamukkale Üniversitesi hakkında sert bir açılama yaptı.

Memur-Sen: Rektör Kutluhan Çırpındıkça Batıyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından yaptırılan, üç yıldır atıl durumda olan ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın anaokulu-kreş olarak açılışını yaptığı binanın; ilimize gelen depremzede çocuklarımızın eğitimi için ilgili kurumlara tahsis edilmesi istenmişti. Bu girişime Rektör Kutluhan tarafından olumsuz cevap verildiğini ve bu konudaki tüm taleplere kapının kapatıldığını belirtmiştik.

Basına yansıyan haber üzerine PAÜ Rektörü Kutluhan, doğruları söyleyen Memur-Sen’i hedef almış ve üniversitede üyelerimizi sendikadan istifaya zorlamaya, şantaja ve mobbinge başlamıştır.

Depremi en acı şekilde yaşayan çocukların eğitimini önemsiyor; acılarını dindirmek, yaralarını sarmak için eğitim ortamlarında bulunmalarını, deprem psikolojisinden uzaklaşmalarını destekliyoruz. Bu nedenle de boş ve atıl durumdaki söz konusu binanın, KYK yurtlarındaki depremzede çocukların yararına kullanılmak üzere, ilgili kurumlara tahsis edilmesi gerektiğini ısrarla söylüyoruz.

Birlik ve beraberlik adına kamu yararı taşıyan bu girişimimizi, ihtirasına yenik düşen Rektör Kutluhan, Pamukkale Üniversitesi’ndeki üyelerimizi, rektör yardımcılarını da kullanarak baskıyla istifaya zorlamakta ve mobbinginin derecesini artırmaktadır.

Rektörün öfkesini kontrol edemeyerek sağa sola saldırmasını; üyesi, ülkesi, milleti için çalışıp çabalayan sendikamızı hedef almasını şiddetle kınıyor, devlet adamlığı kimliği ile davranmasını bekliyor, seviyesiz hâl ve hareketlerine çekidüzen vermesi çağrısında bulunuyoruz.

Bilinmelidir ki, haklı olduğumuzda susmayacağız, yanlış olanın da yanlış yapanın da sonuna kadar karşısında duracağız. Hiç kimse kendisine emanet edilen kurumları kişisel ihtirasları doğrultusunda yönetme hakkına sahip değildir, olamaz.

Kutluhan’ın bu mobbing girişiminin ve Pamukkale Üniversitesi’ndeki mevcut yönetim tarzının yanına kâr kalmayacağını belirtiyor, üyelerimize baskı uygulayan, onları istifaya zorlayan rektör ve yardımcılarını biz istifaya davet ediyoruz.

Sendika olarak, doğruları söylemeye, üyelerimizin hakkını her platformda savunmaya devam edeceğiz.

 

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler