,

MEB'de her genel müdüre 2 yardımcı verilecek

Tüm ülke olarak tasarrufu konuştuğumuz bir dönemde Milli Eğitim Bakanlığı merkez teşkilatı için 34 Genel Müdür yardımcısı kadro ihdası edilmesine tepki var.

MEB'de her genel müdüre 2 yardımcı verilecek

Enflasyonu düşürüebilmek için Merkez Bankası Temmuz ayında asgari ücrete zam yapılmaması için Hükümete mektup yazdı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ise sürekli olarak kamudaki tasarrufa vurgu yapıyor. Bütçe azlığı nedeniyle emekliye dahi ek zam yapılamadı.

Ancak böyle bir süreçte, Milli Eğitim Bakanlığının teklifi üzerine Cumhurbaşkanlığı kararıyla Milli Eğitim Bakanlığı merkez teşkilatına 34 Genel Müdür yardımcısı kadro ihdası yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı 17 Genel Müdürlük ve 3 başkanlık ile birlikte Türkiye'nin en büyük Bakanlıklarından birisi durumunda..

Milli Eğitim Bakanlığının bir süre önce kaldırılmış olan ara kademeleri yeniden ihdas ederek yatay örgütlenmeden bir kez daha dikey örgütlenmeye geçtiği görülmektedir. Bakanlıktaki mevcut Genel Müdürlük sayısı (17), her genel müdürlüğe iki yardımcı kadrosu verileceğini göstermektedir. 

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler