BIST 100 9.129,66 %0.74 Dolar 31,23 %0.05 Euro 33,96 %0.34 Altın Gram 2.056,39 %0.77 Brent Petrol 83,71 %0.02 Bitcoin 63.062,00 %4.88
,

Kabine, öğretmen adaylarını üzdü

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in, öğretmen atama takviminin haftaya açıklanacağını belirttiği iddia ediliyordu. TRT'de yayımlanan haberde de "abine toplantısı, yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında yapılacak. İç ve dış siyasette öne çıkan konular, toplantıda ele alınacak. On binlerce öğretmen adayının gözü de Beştepe'de olacak. Öğretmen atamalarına ilişkin takvimin toplantıda gündeme gelmesi bekleniyor." denildi. Ancak, öğretmen atamaları kabinede gündeme gelmedi.

Kabine, öğretmen adaylarını üzdü

2024'ün ilk öğretmen ataması için takvim nasıl işleyecek? Bakan Yusuf Tekin, 9 Şubat'ta bir grup öğretmene, öğretmen atama takviminin Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısında gündeme geleceğini söylemişti.

TRT'de yer alan haberde "On binlerce öğretmen adayının merakla beklediği atama için gözler Kabine toplantısında..." denildi.

Ancak, Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, öğretmen atamalarına dğeinmedi. Binlerce öğretmen adayı yapılan açıklamadan üzüldü.

İşte daha önce yayımlanan haber:

Yusuf Tekin 9 Şubat'ta bazı açıklamalarda bulunmuştu

Bir grup öğretmen, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ile bugün Erzurum'da görüştü.

Gündemde en çok merak edilen konuların başında öğretmen atama sayısı ve takvimi geliyor. Bakan Yusuf Tekin'in 2023 yılında açıklanacağını belirtmiş olduğu sözler gerçekleşmemişti.

- Yusuf Tekin: Öğretmen atamaları haftaya açıklanacak

Bakan Yusuf Tekin'in öğretmen atama takviminin önümüzdeki hafta kabine toplantısından sonra açıklanacağını ifade ettiği belirtiliyor.

Bakan Tekin tarafından bu konuda yapılan resmi bir açıklama bulunmamaktadır. Ancak 31 Mart 2024 seçimlerinin yaklaşması ve öğretmen atamaları konusundaki belirsizliğin devam ediyor olması, takvimin haftaya açıklanmasının güçlü bir ihtimal olduğunu gösteriyor. 

Türkiye Gazetesi muhairi Mahmut Özay da sosyal medya hesabından şu açıklamayı yapmıştır:

"Kabine konusunda ortada dolaşan tarihler kesinlikle doğru değil. Ne zaman yapılacağı konusunda net bir durum yok. Ama bugün öğretmenlerin Bakan Yusuf Tekin'e atama için soru sorduğu kısmı doğru. Bakan Yusuf Tekin'in 'Kabine sonrası açıklama yapacağız' cevabı verdiği öğrenildi."

- Öğretmen atamalarında en önemli konu sözlü sınav

Burada en önemli nokta, öğretmen atamalarında sözlü sınavın olup olmayacağı. Sözlü sınav şuan bir prosedür olarak uygulanmakta ve adaylara yazılı sınav puanının aynısı verilmektedir. Ancak Bakan Tekin, mülakatı 45 dakikaya çıkaracağını açıklayarak herkesin tepkisini çekmişti. Haftaya, kabine toplantısı sonrasında bir açıklama yapılsa dahi, öğretmen adaylarının en çok merak ettiği konu sözlü sınav olacaktır.

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler