,

Bakan Tekin, eğitim sendikaları temsilcileri ile görüştü

MİLLİ Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Ankara'da eğitim sendikaları temsilcileri ile bir araya geldi.

Bakan Tekin, eğitim sendikaları temsilcileri ile görüştü

Gölbaşı Mogan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) Uygulama Oteli'nde yaklaşık 3,5 saat süren toplantıda, söz alan eğitim sendikası başkanları, eğitim politikalarına ilişkin görüş ve öneri paylaştı. Bakan Tekin, tüm eğitim camiasının geçmiş Kurban Bayramı'nı tebrik ederek, "Bir eğitim öğretim yılını daha geride bıraktık. Ciddi bir sıkıntıyla karşılaşmadan bir eğitim öğretim yılını daha tamamladık. Bu vesileyle hem size hem de temsil ettiğiniz öğretmen arkadaşlarımıza emeklerinden ve fedakarlıklarından dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi.

Toplantıya tüm eğitim sendikalarını davet ettiklerini vurgulayan Bakan Tekin, "İstedik ki ben ve arkadaşlarım göreve başlayalı 1 yıl geçti. Bu 1 yıl içinde yaptıklarımızla ilgili düşüncelerinizi, fikirlerinizi alalım. Ayrıca önümüzdeki yılın planlamasını yapacağız, bu kapsamda gördüğünüz eksiklikler, aksaklıklar; varsa önerdiğiniz hususlarla ilgili notlarımızı alalım istedik" ifadelerini kullandı.

'TÜM PAYDAŞLAR ROL OYNAR'

Sendika yöneticilerine tek tek söz veren, görüş ve önerilerini not eden Bakan Tekin, "Eğitimi istişare kültürüyle daha iyi noktalara taşıma politikamızı, hepimizin ortak paydası olan evlatlarımızın geleceği ve ülkemizin yarınları için önemli buluyoruz. Bu kapsamda evlatlarımızın daha iyi bir geleceğe eğitim vasıtasıyla adım atması, üstünde mutabakata varmamız gereken değerli bir husustur. Çocuklarımızın eğitim süreçlerinde sadece öğretmenler, yöneticiler ve veliler değil; sendikalar, sivil toplum kuruluşları, iş dünyası ve diğer tüm eğitim paydaşları da önemli bir rol oynar" ifadelerini kullandı.

'POPÜLİZMDEN UZAK MEKANİZMALAR ÜRETELİM'

Bakan Tekin, eğitim alanında görülen sorunların çözümü noktasında tüm paydaşlarla istişare etmeye hazır olduklarını vurgulayarak, "Yeter ki popülizmden uzak, sistemi beraber çözecek mekanizmalar üretelim. Popülizmden kaçmak adına, atılması gereken her ne tür adım varsa atmaya hazırız" dedi.

Kaynak : DHA

İlişkili Haberler

Manşetler