BIST 100 8.488,74 %1.85 Dolar 27,44 %0.06 Euro 28,90 %-0.33 Altın Gram 1.618,91 %0.54 Brent Petrol 91,77 %-0.44 Bitcoin 28.399,99 %4.45
,

Fuat Oktay'dan asgari ücret zammı ve EYT mesajı: Bu ay tamamlanacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TBMM'de yaptığı konuşmada milyonlarca vatandaşın merakla beklediği asgari ücret zammı ve EYT ile ilgili önemli mesajlar verdi. Fuat Oktay, "Asgari ücreti belirlerken çalışanlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz. Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili düzenlemeyi hükümet olarak söz verdiğimiz gibi bu ay tamamlayacağız ve kamuoyu ile paylaşacağız" dedi.

Fuat Oktay'dan asgari ücret zammı ve EYT mesajı: Bu ay tamamlanacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TBMM'de önemli açıklamalarda bulunuyor. Fuat Oktay konuşmasına Diyarbakır'daki hain saldırıya tepki göstererek başladı. Oktay, "Diyarbakır'da polis servis aracının geçişi sırasında, hain terör örgütü tarafından düzenlenen bombalı saldırı sonucu yaralanan polislerimize ve bir sivil vatandaşımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin birlik ve beraberliğini hedef alan bu saldırılar tam tersine milleti birbirine kenetleyecektir. Terörle mücadele kararlılığımızı da perçinleyecektir." dedi.

Fuat Oktay konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

"İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanının, yargılandığı bir davada aldığı ceza üzerinden, gerek kamuoyunda gerekse Meclis'te konunun kendisiyle ilgisi olmayan bir gündem inşa edilmeye çalışıldığını gördük. Öncelikle şu hususları ifade etmek isterim: Anayasamızın "Yargı Yetkisi" başlıklı 9'uncu maddesinde, yargı yetkisi, Türk Milleti adına bağımsız ve tarafsız mahkemelerce kullanılmaktadır.

Mahkeme kararlarının arkasında "siyasi akıl" aramak, "siyasal akılsızlığın" ta kendisidir. Muhalefetin kendi içindeki Cumhurbaşkanı adaylığı kavgasına, bu mahkeme kararının alet edilmesi trajikomik bir görüntüdür.

Bizim bir yargı kararı hakkında beyanda bulunmamız mümkün değildir. Yargısal süreçler devam etmektedir. Yani karar henüz kesinleşmemiştir. Bu kararın daha istinaf ve Yargıtay aşamaları bulunmaktadır. Kararı verecek olan ne yürütme, ne TBMM ne de karalama siyasetiyle muhalefettir. Verilen kararda herhangi bir eksik veya yanlış varsa, bunun düzeltileceği yer yine yargı kademeleridir.

EYT VE ASGARİ ÜCRET MESAJI

Asgari ücreti belirlerken çalışanlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz. Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili düzenlemeyi hükümet olarak söz verdiğimiz gibi bu ay tamamlayacağız ve kamuoyu ile paylaşacağız.

6 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA İSTİSMAR DAVASI

Küçük yaşta evlilikle ilgili Diyanet İşlerinin veya Diyanet İşleri Başkanının net ifadesi olmadığı ifadeleri kullanıldı. Bugün Cuma'ya giden ve hutbeyi dinleyen herkes Diyanet İşleri Başkanlığı'nın erken yaşta çocukların evlendirilmesinin 'İslam Dışı' olduğunu ifade ettiğine açıkça şahit olmuştur.

PENÇE KILIÇ HAREKATI

PKK/YPG terör örgütüne karşı 19 Kasım'da başlatılan Pençe Kılıç Harekatı dahil sınır ötesi operasyonlarla Irak'ın ve Suriye'nin kuzeyinde son dönemin en büyük, en kapsamlı ve en etkili kara/hava operasyonları icra edildi. "

Kaynak : Sabah Gazetesi

İlişkili Haberler

Manşetler