USD : 18,54 %0,13
EUR : 18,41 %0,82
ALTIN (Gr): 1.019,27 %0,53
BIST 100 : 3.468,47 %2,25
BITCOIN : 20.002,25 %2,07
Petrol : 90,90 %2,30
Yaşam

Davutoğlu: 6'lı masanın ses kaydının alınması neo FETÖ yöntemidir

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, "6'lı masa dağılma riskinin getireceği tahribat, devam etmenin getireceği muhtemel tahribattan daha yüksek olur” ifadesini kullandı

19 Eylül 2022 Pazartesi 12:10

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İstanbul Sultanbeyli'de konuştu. Mitingden izlenimlerini aktaran T24 yazarı Candan Yıldız, "Gelecek Partisi olarak seçim startının Sultanbeyli Meydanı’nda verilmesi hem AK Parti’ye karşı bir gövde gösterisi anlamı taşıyordu, hem de Gelecek’in İstanbul’da hangi sosyolojiye ağırlık vereceğine işaret ediyordu. Ahmet Davutoğlu’nun Meydan’da kurulan sahneye çıktıktan bir süre sonra Kürtçe “Ser seran, ser çavan” yani “Baş göz üstüne geldiniz” sözü de Sultanbeyli sosyolojisine yönelikti" dedi.

Ses kaydı iddiaası

Seçim sürecinde Altılı Masa ile ilgili ses kayıtlarının çıkarılacağı söylentileriyle ilgili de Davutoğlu net tavır aldı. “Kim ses kaydını alıp bunu siyasi şantaj olarak kullanırsa bu neo FETÖ yöntemidir” diye konuştu.

Türkiye toplumunun aşamadığı, yeni Türkiye’nin inşası konusunda olmazsa olmaz meselelerle ilgili de açıklamalar yapan Davutoğlu “12 İmamı ezbere sayarım. Niyaz duasını bilirim. İlgilendiğiniz konuyu bileceksiniz. ‘Ali’yi Alevilerden daha çok severim’ demenin bir anlamı yok ki… Çok isterim Kürtçeyi öğrenmeyi. Olmadı istediğim kadar. Prens Charles Galce öğreniyor. Bunu ayrılıkçı bir profesörden Galce öğreniyor. Gel de bunu Bahçeli’ye anlat” diyerek Kürtçe’ye ilişkin yasakları, uygulamaları eleştirdi.

7 Haziran-1 Kasım arası ne oldu sorusu bağlamında olmasa da sokağa çıkma yasaklarının sürdüğü Sur, Cizre, Nusaybin gibi ilçelerde yaşananlarla ilgili Davutoğlu “Demokratik hukuk devleti kuralları konusunda hiç taviz vermedim. Benim dönemimde hiçbir kayyım atanmadı. Benim dönemimde Kürtçeye yasak getirilmedi. Bunlar istenmedi mi sanıyorsunuz.Günü geldiğinde nelere karşı mücadele ettiğimi bir gün konuşuruz" diye konuştu.