Ankaraparçalı bulutlu0 °Cparçalı bulutlu
,

'Polislere 3.600 ek gösterge anasının ak sütü gibi helaldir'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu A Haber'de katıldığı canlı yayında 3600 ek göstergeye yönelik açıklamada buludu.

'Polislere 3.600 ek gösterge anasının ak sütü gibi helaldir'

Bakan Soylu, bekçilerin göreve başlamasıyla asayiş olaylarından azalma olduğuna dikkati çekerek “Günlük hırsızlık olayları İstanbul’da 79’dan 25’lere, Ankara’da 2, İzmir de 5’li rakamlara düşmüşse bunda bekçilerin payı vardır. Bekçilerin kimlik sorma yetkisine gelince 1966’dan beri böyle bir hakka sahipler” dedi.

Yakın bir zaman önce 3 bin kadın polisin istihdam edildiğini belirten Bakan Soylu, buna rağmen Türkiye’deki kadın polis sayısının Avrupa ortalamasına göre düşük olduğunu, bu nedenle yaklaşık 2 bin 500 kadın polisi daha istihdam etmeyi düşündüklerini söyledi.

- 3600 ek gösterge anasının ak sütü gibi helaldir

Polislere 3600 ek gösterge hakkının verilip verilmeyeceğine ilişkin soruya Bakan Soylu, “Hükümet olarak bunu gerçekleştireceğiz. Bu konuda sözümüz var. 3600 ek gösterge anasının ak sütü gibi helaldir” cevabını verdi.

Bakan Soylu, istifasının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmediğinin hatırlatılması üzerine, “Benimkisi bir sorumluluktu. Hükümetin üzerine Sayın Cumhurbaşkanı’nın üzerine böyle bir sorumluluk bırakmak istemedim. Şunu ifade edeyim, biz aldığımız her kararda risk üzerine karar alıyoruz. Binlerce operasyon yaptık. Bu operasyonlarda, Allah muhafaza 3-5 sivil hayatını kaybetse ne yapacağız? Bizim bakanlığımız, karar alma makamıdır. Doğru karar almak durumundayız” değerlendirmesini yaptı.

Kaynak : TT

İlişkili Haberler

Manşetler